Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RWD

    tag

    Sziasztok!
    Elkezdtem próbálgatni a frissen kézhez kapott polírgépet, életem első lámpapolírja van terítéken. Abszolút gány egyelőre az eredmény, kérdés hogy hol rontottam el, mivel tudnék javítani rajta? Elmondom mit csináltam eddig:
    0. Maszkolás, hagyjuk is hogy sikerült. Vízhatlan maszkoló kell.
    1. Vizes tisztítás, ablakmosós tisztítás, szárazra törlés.
    2. Vizes csiszolás. Balos lámpán 400-600-800-1500-2000 léptékben, kézzel. Sajnos csak egy irányban (hosszanti), keresztirány kimaradt, ez szerintem hiba lehet.
    3. Vizes csiszolás. Jobbos lámpán 600-800-1500-2000-2500 léptékekben, kézzel. Szintén sajnos csak hosszanti irányban.
    3. Pucolás, szárazra törlés.
    4. Kevés (1 pötty, majd 3-4 pötty/ lámpa) pasztával, 3-as fokozaton, gép súlyával dolgozva polír, lámpánként kb 2-3 percig.
    5. Eredmény több mint véleményes, ronda, tejes, fakó, a vászonnal húzott mikrokarcok hosszanti irányban látszódnak, hologramosnak is tűnik belevilágítva. Vetítési képbe bele se gondolok, remélem tudok korrigálni. A felülete aránylag sima, kézzel nem érezni "rákorrodált" polikarbonátot. A sárgaság eltűnt persze. A géppel nem igen időztem el egy-egy ponton, haladtam folyamatosan centiről centire.
    Használt anyagok:
    - Csiszolóvásznak (400 és 600 nem vízhatlan volt, sima obis, ezt benéztem, a többi ok)
    - Egylépcsős paszta "Swag One Step Közepes Polírozó Paszta 250ml"
    - 75mm polírpadok, balos lámpán= 1x alkalommal "CarZone Thermo OneStep Egylépcsős 75mm Polírozópad Csomag ", illetve 1x alkalommal "Honey Combination Green DA Medium Közepes Pad 75/90mm "
    - 75mm polírpad, jobbos lámpán= 2x alkalommal "Honey Combination Green DA Medium Közepes Pad 75/90mm "
    - Polírgép "EVOXA HDP10 MKII Excentrikus Mini Polírozógép (DA) 850W"
    Ötleteim, észrevételeim:
    - Gyanítom hogy nem lesz idevaló a paszta, nézegettem vannak kétlépcsős paszták, lehet azt kéne megpróbálnom (?)
    - Még inkább gyanítom, hogy a polírkorong túl puha erre a célra, máskülönben a karcok kijöttek volna. Vagy?
    - Ahogy láttátok próbáltam variálni a padokat, de sokkal beljebb nem jutottam.
    -A gép szerintem rohadt hangos, azt hittem ezek halkabbak. :)

    Természetesen elvihettem volna szakihoz, de szeretnék belejönni. Nyilván én vagyok a fő "hiba" egyelőre, nem az anyagok, de simán el tudom képzelni hogy nagyon nem mindegy mivel dolgozok a lámpán. Az a baj, ahány forrás annyi infó (külföldi fórumokat is nézegettem, természetesen.)
    Köszi előre is, ha van tippetek! Persze a legvégén kap majd egy csinos UV védő fóliát.

    Balos alakulása:

    Jobbos alakulása:


    Front telibe:


    Közeli részletek, a legvégén, talán látszanak a karcok és a fakóság:

    Köszönöm!
    "Crazing" jelenség is megvan, de nyilván azzal nem tudok mit kezdeni. Fotókon ez nem látszik.

Új hozzászólás Aktív témák