Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twinsun

    csendes tag

    válasz twinsun #15 üzenetére

    off

    Húha... sikerült (a szmájli). Csak nem látszott, mikor beillesztettem

    on

    bocsánat...


    twinsun

    Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra. (Weöres Sándor)

  • Antonio

    senior tag

    válasz twinsun #15 üzenetére

    lehet hülyeséget/baromságot mondok :DDD ... (rögtön kiderül) de tudtomal az Audio felirattal allátott irható cd-k semmiben sem különböznek (technikailag) a hagyományos társaiktól ...csak annyiban hogy megfizettik velünk a következőt::ehhez tudni kell hogy minden nyers cd-t gyártó egy bizonyos összeget köteles fizetni a lemezkiadó cégeknek adó formájában? :F amivel is az ''átmásolt audiok miatti veszteséget hivatottak csökkenteni'' :F

    Vagy ez így ebben a formában nem igaz és tényleg van különbség? mert ez engem is érdekelne (merthát minden cd-re csak ''101101101011101111100011'' kerül :)


    amúgy köszi a hozzászólaásokat

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • toeri

    aktív tag

    válasz twinsun #15 üzenetére

    És ez így teljesen korrekt. Szerencsés ember vagy. :))

    A gondot az okozza, hogy amíg az adatCD-k max. írási sebessége sem volt több, mint 8x/12x-es, addig nem volt ilyen hatalmas a különbség az Audio és a Data írható nyersanyag között -minőségre. (Ezt viszonylag egyszerű ellenőrizni, megnézed az írható oldalát, és általában az újabb, nagyobb sebességű lemezek egyre halványabbak. A szín nagyjából indifferens /illetve mást jelent*/, a színtelítettség a lényeg. A régi lemezek szép telített színűek voltak, a maiak, majdnem fehérek/átlátszóak.) Nekem kellett már olvasóban is firmware-t frissíteni e miatt. Szerencsére az megoldotta a kérdést...

    Érdekelne is, hogy az általad említett AUDIO nyersanyag most milyen színű/telítettségű hátulról nézve. (Mivel én mindig sajnálom azt a rengeteg pénzt rá, nem követem, hogy ott milyen változások voltak, ha voltak -mostanság. Szerencsére spájzoltam magamnak lassan írható DATA lemezeket audio célra és még kitart a készlet.) :DDD

    *A szín a hordozóréteg anyagától függ.

    Üdv, toeri

Új hozzászólás Aktív témák