Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz jbcs #40 üzenetére

    Nekem végig IPS paneles monitoraim voltak, most VA van de most és a korábbiaknál is az volt a tapasztalat, hogy eleve sokkal nehezebb belőni a képet "kényelmesre", normális fényerő, kontraszt. Voltak gyengébb VA-k ahol nem is sikerült, így pont fordított az élményem ilyen ügyben.

    Plusz VA-ban sokkal könnyebb lassú panelbe belefutni. Volt ami 75Hz-es volt, örültem neki 60-hoz képest legalább vmi plusz, sötét háttéren olyan utánhúzása volt, hogy nem a gamerség volt kérdés, hanem, hogy szöveg scroll közben lesz-e hányiger.

    TV-ből érdekes módon végig VA-m volt, mondjuk drágább modellek, azokon nem volt utánhúzás és TV-ben gázos volt az IPS kontraszt, fekete. Monitorban ez soha nem hiányzott és az IPS volt a kényelmes. Még a betekintési szög is inkább zavart monitornál VA esetén.

    Ha már 60Hz+ és említettem a TV-ket is. Az első LCD TV-m Samsung A sorozat volt. 120Hz. 2008 az évszám, tehát 15 éve.
    Most ennek fényében újrakezdhetjük a beszélgetést a 60Hz-es monitorokról, hogy 2023-ban lehetne-e esetleg, ha nem is 120, de 75-90-100Hz legyen egy akármilyen/nem gamer monitor is. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák