Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz mikesa #33810 üzenetére

    1 magos procival nem nagyon fogod kihajtani azt a kártyát, a 70-90% nagyon jó eredmény! :C Ezért persze a tuning sem lesz 100%-os hatásfokú, de ez alkalmazásonként úgyis változik.
    Az nem baj, ha egy ág, mert a 18A-t megkapja (ha tényleg áganként leadja), viszont azon az ágon ne legyen semmi más!
    A kártyád valószínűleg nem bír többet a túlhúzott procival és a visszaosztott RAM-okkal. Ez előfordul.
    A proci könnyen vihet naftát a táptól (nem feltétlenül ez a hiba), mert egy 30-40% tuninggal már kb. a TDP-je dupláját fogyasztja. Guru3D-n van egy CPUCalc nevű kis program, az okosan kiszámolja. RAM is akaszthatja. Nem biztos, hogy stabil a géped 3.9GHz-en.
    Én amúgy olyan tuningot szoktam beállítani, hogy a RAM-ok a lehető leggyorsabban menjenek, és ettől függően a proci a lehető leggyorsabban. Össz rendszerteljesítményben én ezt figyeltem meg a leggyorsabbnak.
    Mindenesetre legcélszerűbb az lenne számodra, hogy olyan CPU/RAM beállításokat válassz, amelyek mellett a legnagyobb teljesítményt produkálja a VGA.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Egy sztem tökéletes HIS3870 bios letölthető az oldalamról. Halk 2D üzemmód, hatékony 3D hűtés!
    2D: 300/700MHz @ 1.1V @ 35% fan
    3D: 780/1130MHz @ 1.3V @ 35%/45°C-100%/95°C fan
    Folyamatos, nem lépcsős ventilátor-vezérlés!
    TESZTELVE!

    Szintén feltöltöttem egy RivaTuner 2.09 Power User konfigot, amelyben minden beállítást belőttem az ATI VGA-k könnyű kezeléséért. Low-level driver szinten csak meg kell adni a kívánt hűtési sávokat és fordulatokat, valamint az órajelek állításának határértékeit úgy módosítottam, hogy sem a takarékossággal (-tuning), sem a tuninggal (+tuning) ne legyen gondja senkinek. Órajelek:
    GPU: 290MHz - 975MHz
    VRAM: 420MHz - 1415MHz

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák