Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    válasz tzsolesz #3562 üzenetére

    "Érzéseim szerint, ennek a VGA-nak 3300Mhz-es Core 2 Duo, vagy Athlon X2 kell, hogy teljesen kihajtsuk belőle az utolsó fps-t is. Tehát egy megrángatott E4500, vagy E5200 úgy 3Ghz felett szükséges a kari maximális használásához.
    Kihajtja egy E2xxx-es proci is, de nem teljesen, és mint azt Aggregátor kolléga is mondta egy E2xxx szériás procival alacsonyabbak a minimum fps-ek, még ha az átlag fps változása nem is szembetűnő pl. egy E2180, és egy E6700 tükrében"

    Itt ki is ütközik, hogy a Core 2-es processzorok 2 MB L2 alatt eléggé veszítenek a teljesítményükből. Szerintem nem feltétlenül szükséges a 3.3GHz-es C2D, mert a PH!-s CPU-VGA párválasztóban is írták, hogy a 3GHz-es C2D már a 4850-hez is bőven jó, nagyobb L2-vel még a 4870-hez is. Én nekem ebből az jön le, hogy 2.7-3Ghz-es C2D is elég lehet a 4670-hez. Athlon X2-ből 2.8 GHz-től felfele ugyanígy. :) (legalábbis szerintem.) Én szvsz nem nagyon hinnék a 3DMarknak, mert mindkét VGA-gyártó valamennyire optimalizál rá, hogy több pont legyen, bár ez inkább az NV-re jellemző. Játékok alatt kellene megnézned a teljesítményt 3 majd 3.3GHz-en (jelenlegi FSB mellett 1-gyel vagy 2-vel csökkented a szorzót és ki is jönnek az órajelek). De ez már csak tipp. :)

  • barnam_

    nagyúr

    válasz tzsolesz #3562 üzenetére

    +20Mhz miatt első vagy a 4670-ek között a Vantage listán, mert a proci tuning alig számít.
    GTA4 megy nekem is 850Mhz-n, de csak azért mert nem 100%-ra terheli a vga-t. 3DMark csak 830-on megy végig.
    3DM06? ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák