Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    Sziasztok!
    Kerestem egy helyet, ahol asztalos kérdést lehet inztézni, de nem hittem, hogy a prohardveren ilyen is van :D
    Durvább, mint a gyakorikérdések.

    Szeretnék egy asztalt csináltatni magamnak, lapszabászattal és ebben lenne pár kérdésem.
    Ár miatt arra gondoltam, hogy 18mm-s bútorlapból lenne, sok asztal van ilyenből, de a méret felvet problémákat.

    Nagy asztaltra lenne szükségem, amin 3 monitoros rendszer elfér és még marad hely a papír-könyvnek is, ha géppel egyszerre van rá szükség.

    valami 200*100cm lapra gondoltam, ami elég lenne. Most 150*75 van és a szélesség éppenhogy csak elég, a mélység kevés, ha papír+számítógép egyszerre kellene.

    Nem tudom, hogy hogyan biztosítsam a merevségét az asztalnak. Sima asztal, két végén két lappal, egy asztallap felül és persze hátul függőlegesen egy a stabilitás miatt.
    Az oké, hogy a hátső lapot azt feltolom egészen a tetejéig, és akkor az egész asztallap azon az oldalon végig rajta fekszik és ott megtámasztja.

    De félek, hogy a könyökölő oldalon, a 2*1 méteres lapnak nem lesz elég tartása.

    Valami olyan megoldás kellene, ami nem ad durva magasságot a lapnak a külső oldalon, mert egész napos íróasztalként van használva és csak úgy lehet ergonómikus, ha nincs keresztbe vastag merevitő, mint a konyhaasztaloknál.
    Valamint otthoni könyezetben egyszerűen megolható, esetleg a lapszabászat megcsinálja.
    Gondoltam például T alakú acélra, de nem tudom mekkora lenne elég, nyilván annak is van hajlása, meg elég csúnyán lehetne bevágni csak a helyét házilag.

    Elég költségérzékeny a dolog.
    Találtam erre való merevítőgerendákat 30k-ért, de én ennyit szánok az egész asztalra :D.

    Vegyes egy vascsövet és körmaróval marjam ki a két oldallap tetején?

    Mi erre a bevett szokás? Van valami módszer arra, hogy számoljuk a behajlását a lapnak? Az a problémám, hogy nem tudom mire számítsak és mennyire van szükség.

    Ilyenekkel tudok játszani, hogy kicsit beljebb teszem a két szélső lapot, meg kicsit behúzom a hátlapot is, mivel az 1 méter bőven engedi és kívülre a hátsó lap mögé teszem a kábeltartót, ezzel nyerek valamennyit. De félek, hogy még gyenge lenne ennyi.

    + pár rövid kérdés
    1, szeretném a beülőt ívesre csináltatni, mint za íves asztaloknál. Milyen rádiusszal szokták azokat vágni és milyen mélyre?
    2, a abs-2mm-es élzárás elég, hogy ne vágja az alkart az asztal éle?
    3, miért árulnak kézi élzárás a gépi mellett 10x áron? Miért létezik ez? Valami miatt jobb a kézi és valaki azt választja drágábban?

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz fogtunder #58049 üzenetére

    Erre én is gondoltam, de a hátlapnak mi ad ilyen irányú merevséget?
    Pont középen-alul kapná a terhelést. Fent egy vékony léccel meg lehet támasztani, de a forgatónyomaték támadáspontja pont alul lenne.
    Igazából átviszi a problémát máshova.

    A hátlap az függőleges irányban merev. arra így lehet terhelni.

    Ha meg vasaltatom a másik oldalát is, akkor meg egyszerűbb munkalapot venni, nem?

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz fogtunder #58052 üzenetére

    Nem fontos, hogy oldala legyen, meg hátulja, sőt. Felesleges nyűg.
    Viszont meg kell állnia önmagában, nem fal mellett.
    A fiókos az már megvan, gurulós szekrény. Ezért nem kell oldaldoboz.

    Lehet az lesz, hogy lesz 8 lába és kész.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz fogtunder #58054 üzenetére

    Rájöttem, hogy csúnyán túlgondoltam.
    Méretre vágatok zártszelvényt, és nem kivágom az oldallapokat, hanem az oldallapok belső oldalára felcsavarozok egy U alakot bútorlapból.
    5000 forintért adnak egy szálat, ami 6 fm.
    kettő vagy három helyen átvezetem alatta és olyan erős lesz, hogy rá lehet majd ülni.

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz fogtunder #58057 üzenetére

    Sajnos nem tudok hegeszteni, és az irodám pedig egy tetőtérben kialakított galérián van, ahova 45 foknál meredekebb lépcső vezet (jogi okai vannak, mert így nem kell beleszámolni az alapterületbe és hivatalosan tárolónak minősül).

    Ide feljuttatni egyben a keretet nem lehetne.

    De szétszedhetőre tervezve talán működne. De hol találok én olyan szakit, aki egy ilyen munkát egyáltalán meghallgat? :D

Új hozzászólás Aktív témák