Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Falcon C. #16933 üzenetére

    Rá akarlak beszélni inkább egy legolcsóbb Makitára. Ez a cég még a profi konkurrenseket is veri szinte minden akkus fúrójával. Ipari gépet kapsz cserébe nagyon jó akkumulátorokkal. Van köztünk olyan szaki nem is egy, akinek nyolc évet ment az akkuja. Ha csak ezt az akkuidőt számolod, akkor máris olcsóbb, mint a 15 ezer forintos Skil, meg Einhell és tsai, de ismétlem, a fúró is profi, s nem barkácsminőség. (Hogy pontosabban értsd, többen is beszámoltak arról, hogy ezek a barkács akkuk jó, ha egy évet kihúztak. És fontos tudni az akkus fúrókról, hogy akku nélkül sz@rt se érnek, az akku viszont olyan drága bele, hogy olcsóbb venni fúrógéppel együtt újat, mint másik akksit. Ha megnézed a vaterát, tucatszámra kínálnak márkás fúrókat akku nélkül néhány doboz cigi árán - amit persze nem szabad megvenni, csak ha alkatrésznek kell.)

    A Bosch IXO-ról én lebeszélnélek. Az egy cukipofa gyerekjáték - ha hamarabb szólítasz meg, neked adtam volna ajándékba cakumpakk - így más kapta meg. Egyik komolyabb géphez kaptam ajándékba egy ilyet. Semmire nem tudtam használni, pedig igazán sokáig kerestem ultrakönnyű csavarbehajtót. Szóval nem 15 ezret, ezerötszázat se adnék érte.
    Viszont ha csak csavarozásra kell, akkor máris itt egy igazán olcsó és könnyű csavarozó a Makitától. Nem egy sikertermék, de véleményem szerint az IXO-t több aspektusból is veri. Mondjuk ettől se szabad várni valami lélegzetelállító nyomatékot se, és hosszú akkuciklust (feltöltés/kisütés) se. Viszont a 6271-es Makita mindent korrektül csinál, két sebességes, és gyorstokmányos. Ha megtoldod még vagy 6 ezer forinttal, akkor elemlámpát nem, de helyette kapsz 2A/h-s akkukat az 1,3 AHh helyett.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Falcon C. #16933 üzenetére

    Ja, ezt elfelejtettem linkelni. Ilyet használok, és elégedett vagyok vele. Van ereje, elég sokáig bírja egy akku (kapacitásához képest persze), de mivel 2 akkuval szállítják, így lehet vele akár folyamatosan dolgozni, mert amíg az egyik tölt, addig dolgozik a másik. Elsősorban azért ezt vettem meg a Makita helyett, mert ezt derékszögben is meg lehet törni.

    Több fa van, mint asztalos!

  • #22145024

    törölt tag

    válasz Falcon C. #16933 üzenetére

    Minden tekintetben osztom thyeby véleményét az akkus fúrókról, de ha !tényleg csak! hobbizni kell, akkor nézd meg a hitachi DS12DVF3-as tipust, Ez 20k bruttóban, de régebben volt akciósan pár helyen, asszem 16k környékén. A tokmánya közepes, az akksijára nem panaszkodom, de hangsúlyozom, hogy nem üzemszerűen használom, csak ha éppen kell akkor kifurkálok vele fába (néha aluba) párszáz lyukat aztán hetekig pihen a dobozában. Egy jobb bosch, makita, dewalt nyilván többet ad az áráért, de amire használom, arra nekem pont jó. Einhell féle hulladékot meg nem akartam ingyen sem, tapasztalatom szerint sokszor csak a méreg van velük...

  • thyeby

    őstag

    válasz Falcon C. #16956 üzenetére

    "A NiCd tényleg nem annyira mumus, mint sok helyen olvasom?"

    Dehogy annyira mumus! Ha negyedévenként egyszer használod, és feltöltöd, akkor egyáltalán nem mumus. Ne hagyd sokáig lemerülve, ez a lényege, ja, és ne tartsd sokáig fagyban. Az öt éves NiCd akkupackomat most kellett kicserélni. Tény, hogy a Li-ion tovább tartja sokkal meg a feszültséget (ha használaton kívül van, és ezt önkisülésnek nevezik), de szerintem nincs túl nagy jelentősége, hogy milyen akkuval veszed - már ha iparigéphez a garantált gyáriról beszélünk. Én egyaránt használok NiCd, NiMh és LiIon akkus gépeket is, és számomra ez a legutolsó szempont, amit megnézek egy választás előtt. Azért megnézem.

    A Bosch IXO-val az lesz a bajod, hogy nagyon lassú, és az is, hogy a dokkolón kell tartani munka közben - szóval hosszabb helyszíni munkára ha viszed, akkor vinni kell a töltőt is.

    "Át kell ezt gondolnom még."

    Ha a mai tapasztalatommal a te helyzetedben lennék, akkor nem sokat kellene gondolkodnom.

    Eszembe jutott még egy gép, miután gondolkodtam, hogy a nagy méretek nem tetszenek neked. Ez egy köztes műfaj az általam eddig ajánlottakhoz képest, de mindent magába foglal, amit eddig említettél. Könnyű, kicsi, tartós, lítiumos ráadásul jó erős is. Igaz, hogy nem örömmel reklámozom ezt a márkát, de hát ez egy becsípődésem.
    Az ára viszont megintcsak túllépte egy tízessel az erre szánt keretedet. Néhány évvel ezelőtt meg akartam venni ezt, és akkor kemény 45 ezer forintért juthattam volna hozzá. Akkor azért ezt vettem meg, mert ehhez két akkut is adtak. Prímán bevált, hat éve megy, és imádom - de ez már jó drága ahhoz az eredeti 15 ezerhez mérve.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz Falcon C. #16960 üzenetére

    Hú, erről a B&D-ről nem merek nyilatkozni. Nem ismerem őt személyesen. Úgy tűnik, hogy ha fém hajtóműháza van, akkor a hajtómű is fém. A paraméterei nagyon jónak tűnnek. Nekem nincs rossz tapasztalatom a B&D gépekről. Hiába csak barkács kategória, tartósak. Mindnek van valamilyen paramétere, ami miatt nem lehet ipari gépként eladni. Ennek ellenére több példányt is használok iparszerűen. A szúrófűrészük pl hiába csak egy állítási lehetőség nélküli egyszerűség, mégis jól használható, mert eltalált késmozgatása van, és jó anyagokból rakták össze. Tartósan használva kirázza az emberből a velőt, de még nem sikerült agyonütnöm.
    Szóval ez a kis csavarozó nekem jobbnak tűnik a Bosch-nál, de nem merlek bíztatni, mert ha egy év múlva behal az akkuja pl, akkor szidhatsz. Azt viszont merem mondani, hogy ha a metebót veszed meg, akkor évek múlva is menni fog ugyanezzel az akkuval. Azonban szólok előre, hogy méregdrága egy új akku bele.

    Egy példán keresztül magyarázom el, amit mondani akarok:

    Öt évvel ezelőtt vettem egy ilyet. (Hát az a bereklámozott szuper ergonómia csak egy parasztvakítás, mert ha folyamatosan függőlegesen csavarozol vele, kacska lesz a kezed tőle. A 7 voltos párja sokkal eltaláltabb ebben a tekintetben is.) Azért vettem ezt, mert olcsó volt. 11 ezer pénzért kínálták. Gondoltam, megveszem, s mert csak egy akkuval szállították, rendelek hozzá még egy akkut. Nos, azért nyolc ezer forintot kértek volna. Húvazze, akkor már inkább megtoldom egy kis aprópénzzel, és kérek még egy ilyen csavarozót akkustól. Ment is öt évig mind a kettő. Amikor gyengülni kezdett az akksi (egy hobbistának ez még teljesen megfelelt volna akkor is), akkor gondoltam egyet, és rendeltem két új akkut. (Ennek vagy két hete, azóta még egyik sem merült le.) Ezúttal darabonként tizenháromezer forintról indult az alkudozás, és nem tudott 10.500 kemény magyar forint alá menni.

    De számoljunk 13 ezer forinttal. Többektől hallottam, hogy a Bosch behajtó akkuja egy évig bírta, s nem tovább. Nekem öt évig ment ez a matebó. (mindkettő teljesen egyszerre gyengült el). 13 ezer osztva öttel, az annyit tesz, hogy kétezer ötszázért volt bele akku egy évre. Aligha hiszem, hogy bármelyik barkács gépbe ennyiért be lehet pótakkut szerezni. Szóval szerintem az a drágább. És ha sokan vesznek ilyen kis barkácsfúrót, akkor a BKV járatot indíthat nyugodtan a bolt elé, annyian fognak visszajárni új akksikért.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Bokrász

    csendes tag

    válasz Falcon C. #16963 üzenetére

    Jó pár éve egy B&D KC9006 minicsavarhajtót kaptam ajándékba nagyobb termék vásárlásakor. Azóta sokmindenen átment leginkább a kilencéves fia csavaroz vele. De még bírja, a sok hátránya mellett van előnye is. Nincs saját akkuja, négy ceruzaele tipusú akkuval müködik, ami általában használatos minden háznál.

  • thyeby

    őstag

    válasz Falcon C. #17173 üzenetére

    Tudod, az a csábító ebben a kategóriában - s legyen az Einhell, budget, vagy bármelyik sógora -, hogy olcsók.

    Dehszen olcsó húsnak híg a leve. A jót többnyire meg kell fizetni.

    Amikor berobbant az országba a praktiker, Baumax és tsai, magam is órákon át voltam képes bámészkodni a szerszámgép osztályon. Mert azelőtt nagyon drágák voltak nálunk a szerszámok. Pl a zöldbosch egy istenített márkanév volt, és egy vagyonba került akár a B&D. Vásároltam is ezt-azt, mint minden becsületes magyar ember. Ma már egyetlen példány sincs meg ezekből a gépekből a műhelyemben. Időközben kiderült, hogy illúziókeltés csak az egész, gyerekjátékokat gyártanak szerszámgép köntösben.
    Én, aki a szovjet barkácsgépeken szocializálódtam, most olcsónak tartom az igazán profi kisgépeket. Amikor megvettem az első ruszki kézi körfűrészemet, azért 2500 forintot adtam, amikoris a fizetésem mindössze 2300 forint volt. (És szinte nem is haszáltam még, híre ment, hogy Tibinek van körfűrésze - kölcsönkérték, visszakaptam leégetve.)
    Nos, a mai átlag magyar fizetésekhez viszonyítva ennyi pénzért már felsőkategóriás profi körfűrészt lehet szinte minden utcasarkon vásárolni. Egy orosz kis semmi fúrógépért 10-es tokmánnyal, (ami rázott! - de nem a kiegyensúlyozatlansága miatt, hanem árammal, ahogy kell) 1500 forintot adtam, ami akkor nagyon jó vételnek számított. Most ennyiért ipari akkus (vagy akár vezetékes) Makitát, DeWaltot lehet venni.
    Szóval ma már nem tudok elidőzni semennyit se a praktiker vagy az obi szerszámrészlegén. Egyszerűen fizikai fájdalom ott végigmennem. És így vagyok a lidivel, aldival is. Minőséginek látszó bóvlihalmok vannak ott csupán. Az én szememben legalábbis, aki nem azért veszek szerszámokat, hogy a garázsom jól mutasson, ha betéved a szomszéd, hanem napi szinten dolgozok velük.

    Egyébként meg ne búsulj, a fél ország (hacsak nem az egész) beleszaladt ebbe a zsákutcába. Ki-ki többnyire a saját kárán tanulta meg, hogy azok a gépek tényleg megbízhatatlanok - a legolcsóbbak pedig (és ezt túlzás nélül állítom) használhatatlanok.

    Tandíj nélkül nincs tudás.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák