Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #8003 üzenetére

    Nem neked szólt(de lehet van okod így felháborodni a hsz.-emen, nem tudom) és mielőtt Thyeby, is félreértelmezi a dolgokat mivel ő is linkelt nem rég egy a számára speciálisan készített rögzítő alkalmatosságot, nem is neki.
    Három napja betegszabin vagyok úgy hogy nem is a főnököm baltázott le, és tök nyugodt is vagyok.:)
    Mellesleg sztem te sem olvastad túl figyelmesen a hsz.-omat, mivel azt írtam hogy, "lötyögősre elkopnak a surlódó felületek.", tehát a súrlódó felületek. Nem nagyon látok problémát azokkal a fából összerakott kiegészítő szerkezetekkel ahol nem a fa súrlódik a fán. A fa sablonok is már évszázadok óta megkönnyítik az asztalosok munkáját és a mai napig is alkalmazzuk(még mi is pedig van CNC marónk), viszont sztem egy ívesre kialakított fadarabban sincs súrlódó felület.
    Sehol nem beszéltem arról sem hogy a fa és a műanyag burkolat nem jó. A II.Wh-ban az angolok a repülőgépek burkolatát fából csinálták mert olcsóbb volt és nem terhelték azzal is a fémipart. Viszont szerintem eszükbe sem jutott hogy a forgó, mozgó, súrlódó alkatrészeket is fából csinálják.
    Viszont itt érdemes megint csak visszatérni Thyeby szerkezetéhez, mert igaz hogy a fa súrlódott a fával közel sem egy olyan precíz mozgást kell neki végezni mint a linkelt állványos fúrót helyettesítő barkácsolt izének, ahol ha kikopik az a trapézsín máris össze vissza lötyög a fúró a megmunkálandó fában. Tehát azér itt is lehet kategorizálni a dolgokat.
    Két anyagot meg szerintem nem csak a keménységével kellene összehasonlítanod hanem a kopásállóságával és a megmunkálhatóságával. Az alumíniumot meglehet munkálni akár ezredmilliméteres pontossággal is míg a fát jó ha sikerül tizedmilliméterre. Ez egy trapézsínes csúszómegoldásnál sokat számít. A fa és az alumínium között óriási különbség van.
    A hsz.-em leginkább arra a linkelt videóra irányult és társaira, mivel láttam több ilyen fából készített szerkezetet a neten. Tehát a lényeg, hogy semmi gondom nincs azzal ha vki a saját irányzatához gyárt egy speciális szerkezetet amit nem lehet megkapni a boltba, de van egy határ amit nem szabad/érdemes átlépni.

    Amúgy engem is legalább olyan nehezen tudnak megvezetni a reklámok és ügynökök mint téged.
    Ezért engem is érdekelne az, hogy mi az értelme ennek drága fúró-marónak azon kívül, hogy nem kell négy rántással meggömbölyíteni a csapok élét.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák