Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thomgrande

    tag

    válasz JánosIstván #7593 üzenetére

    Az engedélyköteles tevékenységek meghatározásánál azt is fontos tisztázni, hogy mi minősül építménynek. Az Építési törvény (Étv.) szerint építmény: építési tevékenységgel létrehozott, illetve késztermékként az építési helyszínre szállított, - rendeltetésére, szerkezeti megoldására, anyagára, készültségi fokára és kiterjedésére tekintet nélkül - minden olyan helyhez kötött műszaki alkotás, amely a terepszint, a víz vagy az azok alatti talaj, illetve azok feletti légtér megváltoztatásával, beépítésével jön létre. Az építményhez tartoznak annak rendeltetésszerű és biztonságos használatához, működéséhez, működtetéséhez szükséges alapvető műszaki és technológiai berendezések is (az építmény az épület és műtárgy gyűjtőfogalma).

    [ Szerkesztve ]

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • thyeby

    őstag

    válasz JánosIstván #7593 üzenetére

    Talán lesz később időm bővebben reflektálni.
    Most csak ennyit: Látom, szokatlanba fogtál, és tapogatózol. Nekem imponál, de mindenképp nagyobb körültekintéssel tervezgetném. Végigolvasva elképzeléseid velejét, nekem a következő jutott eszembe erről: Tudom, kicsit ijesztő elsőre a gondolat, de keresd meg az öreg Makovecz Imrét - ha nem is tervrajzért, de jótanácsért. (Úgy gondolom, őt felcsigázná kicsit az elképzelésed.)
    A tetőszerkezetről elöljáróban ennyit: Az nekünk kevés információ, hogy 5x5-ös léc félméteres kiosztásban. Nem tudnál egy tervrajzot belinkelni, esetleg egy SketchUp-al készített modellt? Mert szerintem ahányan olvasunk Téged, annyiféleképpen értelmezünk.
    Magam is örülök, hogy nem vetted zokon Soká eligazító kritikáját, de ne rezzenj össze, ebből nem okos arra következtetned, hogy nincs helyed itt a fórumban ezzel az elképzeléssel.

    Mégvalamit: Saccolgattam, mennyi munka, mennyi pénz, mennyi energia gondolatod megvalósítása. Nem lehet, hogy közelít a ráfordítandókban egy ízig-vérig valódi jurta építéséhez? Nem azt akarom erőltetni, hogy készíts inkább valódi jurtát, csupán felvetettem a gondolatot, hogy nem érné meg vajon abban is spekulációba kezdeni?

    (Van Tokajban egy jurtaszerű fa építmény - s talán még méreteiben is közel jár a terveidhez. Ez sem jurta! Ennyit tudok mondani róla: 1979-ben segédkeztem az építésén. Egy iparművész egyesület alkotta. Azóta kilométerekkel arrébb lett telepítve - s még ma is áll. Bírta a hó, a szél, a víz és a nap terheléseit, s biztosan bírja még egy ideig tovább. Hol laksz? Nem lenne érdemes megszemlélned ezt a felépítményt?)

    (Egy fehér holló fantomkép találóbb lett volna :DD)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák