Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Z0mbi #59624 üzenetére

    illetve néha ki lehet fogni a Scheppach/Parkside klónját 30-40K körül, annyival nem rosszabb, mint amennyivel olcsóbb, lehet azzal is dolgozni, bár tény, hogy a Bosch egy finomabb gép.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • pacman_123

    tag

    válasz Z0mbi #59624 üzenetére

    "koszi meg +1 a bosch ra."

    Nekem is megvan a masina, már vagy 5 (6?) éve. A gépépítéseknél sokat használtam, volt időnként fémmunka is vele. 20mm átmérőjű, edzett felületű lineáris tengely teljesen átfúrva, lánckerék 6-7 cm (? nem emlékszem fejből az átmérőre) agya teljesen átfúrva, stb.

    [kép] [kép] [kép] [kép]

    Annyi a titka, hogy mivel nem egy békebeli tank, nem kell csimpaszkodni bele mint a "meszes". Nomeg a jó (!) és éles (!!!!!) fémfúró. Sz*r fúrószárral cseszheti az ember a békebeli tankokkal is.

    Persze ha a fémmunka túlsúlyban van és gyakori, jobban jársz egy tankkal, ahogy York is írta.

    Ereje megvan ahhoz amihez neked kell. Kefésmotoros felvett 700W hivatalosan, közben a konstans elektronika teszi a dolgát. Keményfát írtál, időnként nagyobb forstnerral: pipa. 40-45-50-es forstnerral többször is másztam bele keményfába, ledurvább eddig a "bíborfa" volt, de leküzdi. Nyilván itt sem teljes testsúllyal húzod a kereket. Ahogy egy nagyobb átmérőt kap amihez több nyomaték kell, szépen utánaadagolja a delejt, vagynemtom mit. A fordulatszám egy pillanatra esik le, aztán megy a beállított. Egyszer kipróbáltam 100-as körkivágóval 18-as rétegeltbe, megette azt is.

    Előnye az is ami egyben a hátránya. "Könnyű". Többször dobtam már be a kocsiba, mikor öcsém házfelújátásánál segédkeztem. Meg odábbhajítod amikor kell. Cserébe .. hát az oszlopát ha csak 1mm-rel vastagabb csőből csinálták volna, már sokat számítana. Meg a másik hátránya (ami vicces módon bizonyos szempontból megint előny, ld konstans elektronika, azt aszinkron mocihoz annyira nem (olcsó) megcsinálni ...) hogy kefés motoros, hangos. És kefés mivoltából adódóan sokat járatni folyamatosan nem lehet -> mondjuk ebbe a hátrányába még nem futottam bele, így hobbiszinten.

    Nagyjából ennyi a tapasztalatom vele.

    [ Szerkesztve ]

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

Új hozzászólás Aktív témák