Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kadabra

    csendes tag

    válasz razorbenke92 #56093 üzenetére

    "Torziós merevség" ha jól értem elcsavarodásos erőhatás. Erre nem is gondoltam. Csak arra koncentráltam hogy az előlnézetből téglalap formájú asztal ne transzformálódhasson paralelogramma formájú exasztallá. Ez utóbbi erőhatásnak nem tudom mi lehet a szakmai elnevezése.

    Jobban belegondolva a görgőnek meg sem kell akadnia, minden egyes alkalommal amikor a tengelye körül átfordul - mert irányt vált, akkor az már önmagában jócskán terhelheti a fiókos lábrészeket. Ami főleg a gyengébb elülső oldalon lehet gond. Ezért most azt gondolom, hogy a fent prezentált asztaltervem nem jó. Ebben a formában egyáltalán nem jó.

    Ezek a görgők: [link] Nagyon jó puha görgők: shore A 65 keménységűek. (A gumiabroncs 80?85 a rágógumi 20.) Ez a puhaság jól jön, mert minden nap fogom tologatni a parkettán.
    Egy vállalható gond van velük, hogy nagyok. Ez a legkisebb méret, és ez is 105mm. A fékes görgő 25cm széles körívet jár be, ezért sajnos nem fér be mellé még egy görgő, összeütköznének.

    A lábtartó tetszik, jó ötlet, mind stabilitás mind kényelem szempontból.

    Az asztallap alatti fekete tartók azért nincsenek az asztal széléig kiengedve, mert az asztallap alá, vagyis a tartók köré tervezem halmozni a kábeleket. A mozgathatóság miatt a kábelek nem érhetnek a földre. Kivéve a tápkábelt. Azt akarom, hogy az legyen az egyetlen kábel amire mozgatás közben figyelnem kell.
    A kábelek elhelyezésén kívül azért is kellenek azok az asztallaptartók, mert a billentyűzetet tartó lap egy kicsivel szélesebb mint a fiókrészek közötti távolság.

    Szerencsére még csak az asztallapot és a görgőket vettem meg, a kettő közötti rész képlékeny. Újra fogom tervezni. (Valószínűleg hétvégén, mert most időhiányban vagyok.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák