Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbchris

    senior tag

    válasz Márton111 #5284 üzenetére

    EZ teljesen így igaz ahogy írod a dolgokat . Annyit hozzátennék hogy látható a fotón egy elszíneződés a profilon . Ezt akár okozhatja a bakelitkötésű élezőkorongból visszamaradt anyag ez olyan benyomást kelt mintha "megégett" volna csakhát egy vidia ugye tudjuk hogy nem tud megégni a vidia és nem is lehet tönkrevágni mint a HSS-t mert az ugye kilágyul ha túl van melegítve . De , lehet még a forrasztás utáni vegyianyag is amivel a kékre melegedett acélról tűnteik el a "kékséget " ezt most viccen kívül mert ilyen is van . Menőbb cégek a vidiás körfűrészekbe való fogpótlás után hogy eltűntetssék azt a kékséget egy vegyianyaggal kezelik és így fémtiszta lesz de a vidián viszont nyomot hagy mert az ugye nem acél .
    Az a kis dudor az alján szerintem is megfolyt ezüst lehet bár tapasztaltam már CMT marókon festékcsomókat amik pont ugyanígy néztek ki .

  • Soká

    senior tag

    válasz Márton111 #5284 üzenetére

    Ez most OFF:
    Sajnos az izzós hasonlatod nem igaz, ahogyan az energiatakarékos fényforrások marketingje sem. erről elég hosszan irkálhatnék, de elég ha beleolvasol ezzel foglalkozó fórumokba. Röviden: az energiatakarékos fénycső, aminek már elviselhető a fénye, nem 500Ft-ba kerül, sokkal inkább 1500-ba... Hiába hosszú életű, kényes a kapcsolgatásra, lassan melegszik, hiányos a színképe, kimondottan környezetszennyező. Az árából 30 tescós izzó jön ki és az élettartamát ugyanaz a baleseti tényező is befolyásolja, amit a marószárnál már említettem: az állólámpát fel lehet dönteni, az asztalit le lehet verni, a csillár nem házibuli-biztos :)) stb. Egyedül a fogyasztása az, ami számottevő előny, de ez átlagos polgári használat során nem igazán érvényesül. A fénycső jelenleg középületekben, cégeknél jár előnnyel. De leginkább a fénycső lobbinak. Sajnos.
    De a legnagyobb baj, és ezt a legtöbb használó nem is tudja, hogy a ma kapható kompakt fénycsövek mindegyike háromsávos, noha "normális" színképe az ötsávosnak lenne. Nem véletlenül árulnak (jó drágán) bio- és egyéb varázsszavakkal ötsávosakat. Ezt jelöli a CRI érték, amit a legtöbb fénycsövön fel sem tüntetik. Háromjegyű számot keressetek, mindegyik nyolcassal kezdődik (825, 830, stb.). A 9-cel kezdődő lenne a jó...

  • mdk01

    addikt

    válasz Márton111 #5284 üzenetére

    a keményfém beforrasztásakor keletkezett megfolyás nyilván a forrasztó anyag, maga amit nem akartak lecsiszolni nehogy súlypont eltolódás legyen

    Mi van?:):)
    Ezt gondolom félálomba írtad és nem gondolod komolyan. Az már egy másik dolog, hogy ilyen igénytelenül dobták piacra ezt a kést. Amúgy nem, hogy kiegyensúlyozza a kést hanem pont hogy ettől lesz "súlypont eltolódás". A Unimaxos késnél meg annyira figyelnek hogy megfúrják a kést mert az egyik oldalon 1/2grammal nagyobb a súly. Vicc az egész....
    Azért azt megnézném hogyan mérik ki, hogy mennyire van kint a súlypontból egy ilyen kis kés és hogyan számolják ki azt, hogy a kés közponjától mekkora távolságra kell fúrni, egy x mélységű furatot, mindezt mekkora átmérőjű fúróval, aminek hegyes az éle. Meg arra volnék kíváncsi hogy mindegyik unamaxos kés megvan e fúrva, mert ha igen akkor sorozatba gyártják a xart, vagy csak vásárlói megtévesztés ha mindegyiken ugyan olyan furat van ezzel jelezve, hogy ők milyen profik, esetleg vmit csak jelölnek, de ezt nem hiszem.

    A késlap vastagság meg ha tovább találgatunk akkor lehet azért vastagabb 0,5mm-rel a CMT-nél, mert gyengébb minőségű a lapka és sűrűben kell élezni. Találgatás az egész...:U

    Jah és nem kötözködök, csak leírom amit gondolok köntörfalazás nélkül, de ezt már sokan tudják.:)

    Üdv.

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #5284 üzenetére

    "de a keményfa is koptat."

    Van nekem egy megfigyelésem, és egy gondolatmenetem:
    A megfigyelés az, h a keményfánál (bükk) tovább tartanak a szerszáméleim, mint a fenyőnél.
    A gondolatmenet pedig a következő: Él tekintetében a szalagfűrészlap a legérzékenyebb (6 mm-est használok, apró fogazásút.) Itt nálam egyértelmű, h többtízszer annyi bükköt kibír egy fűrészszalag, mint amennyi fenyőt. Namost: Ha ez így van a fűrészfogakkal, így kell lennie a vidiával is. Azonban nem biztos, h helytálló az, h a kétféle fa a keménységével fordítottan arányosan koptati az éleket, mert benne van a pakliban, h az a veszte mindig a "fenyős" maróknak és általában éleknek, h hamar, nagyon hamar ráül a gyanta. Ez elviszi az élszöget, az rontja a hatásfokot, és emiatt kopik puhafánál jobban a kés.
    Hogy mennyire helyes a gondolatmenetem, van-e vmi, amit nem vettem észre, nem tudom. A megfigyelésem tuti, h helyes.

    S mégvalamit: A kés élességét én is keményfával tesztelem, mert azt kezdi el hamarabb égetni, nem a puhát. Ám annak is a bütünél figyelem, mert haránt később kezd égetni.
    És igen, az MDF egy tipikus késfaló anyag. Hamar megmutatja, h mit bír egy marókés.

    Érdekes volt számomra, h egyik CMT kés ívváltásában apró törés van, a másikban semmi. Gyártási hibára tippelek, amit a meó nem vett észre (vagy erre nincs is meó). Pedig ha többet adna magára a CMT, nem engedné a hibás darabot ki a piacra. Még az olcsó késekben sem láttam, h az ívváltásnál megtörne a görbe.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák