Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Grizzlu #43673 üzenetére

    Osztom minden szavadat.
    Kiegészíteném azért, hogy ne csak ilyen vagy fekete, vagy vehér legyen:

    Jó dolog építeni. Jómagam baromira élvezném.
    Lehet jól építeni. Igaz, nem full laikusként. És a jutyubon vannak valóban príma alkotások, amikoris ötödáron, sok munkával, szaktudással occóér készül fasza cucc. Jeremy Smidth munkája például figyelmet érdemlő. És tudni kell, hogy egy ilyen gép üzletben nagyon sokkal drágább, és ott is van ám kockázat.

    De tényleg, igazad van, tele a jófogás használhatatlan ekevasakkal, amit komolyan gondolnak. Aki egy kombigyalu megépítésére adja a fejét, jól kösse fel a gatyáját még akkor is, ha semmilyen eszköznek, szaktudásnak nincs híján. (De álltam én már olyan homemade kombigyalu mellett, amelyikért gondolkodás nélkül odaadnám a háromcázas matabómat.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • MrThompsoN

    csendes tag

    válasz Grizzlu #43673 üzenetére

    Ha valaki csak anyagi szempontok miatt akar gépet építeni magának, akkor valóban nincs értelme. Viszont valamikor a kihívás miatt, abban az esetben viszont úgy gondolom, hogy van.

    Jómagam év elején egy asztali körfűrésznek álltam neki. Mielőtt a legelső csavart megvettem volna, egyértelmű volt, hogy anyagi szempontból értelmetlen lenne! Viszont kitűztem magamnak egy célt, amit meg akarok valósítani. Nyilván nem fogja egy sokmilliós Felder szintjét hozni. Nem is célom vele. Nekem az a célom, hogy amikor van időm a műhelybe beszabadulni, akkor legyen ott egy fűrészgép, amit nyugodt szívvel tudok használni és értelmes vágásminőséget hozzon. Ne hajoljon, ne lötyögjön semmi, a tárcsa ne másszon el oldalra, a derékszög derékszög legyen.

    Eddig elkészültem a kerettel, a magasságállító mechanikával, a döntés mechanika pedig folyamatban van - jelenleg egy egyedi alkatrészre várok. Mindenképpen fontos, hogy az ember lássa be, hogyha valamit nem tud maga elkészíteni. A szóban forgó fémalkatrész ilyen. És persze a gép lelke, a tengely szintén ilyen volt.

    A gép nagy része egyébként nyír rétegelt lemez. A keretre vígan ráhuppanok vagy épp átugrok rajta, amikor belül csinálok valamit. Nem hajlik, nem tekeredik. Ez persze azzal jár, hogy a végénél megemelni alig bírom egyedül, pedig most nincs benne se a motor, se a tengely és annak a tartója. Egyedül a tartót döntő U alakú rész. És így se 20kg-ról beszélünk. Csak a hátulja van annyi, az eleje megint annyi.

    Szeretek a gépen dolgozni, ötletelni. Ahogy a jönnek a problémák, az motivációt ad, hogy megoldjam.

    Összességében tehát úgy gondolom, hogy van értelme gépet építeni otthon. De, és ez egy nagyon fontos de, csak akkor, ha nem az az egyetlen cél, hogy minél olcsóbban, anyagi okokból legyen egy gép! Abból születnek a tákolások és az olyan megoldások, hogy az ember inkább bottal se piszkálná.

  • generatoros

    tag

    válasz Grizzlu #43673 üzenetére

    Nagyon egyetértek. Az építős videókhoz annyit fűznék hozzá, hogy sokszor az az érzésem, nem azokból a darabokból állítják össze a terméket, amit látványosan elkészítenek pár perc alatt, hanem egy nagyon is precíziós gépen készülnek az alkatrészek és a kedves nézők itt esnek a csapdába. Lehet, hogy tévedek, de minden esetre gondolkodóba ejtő kérdés ez.

Új hozzászólás Aktív témák