Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L.Szilárd

    csendes tag

    válasz takee27 #4034 üzenetére

    Üdv!

    Nem vagyok nagy gép szakértő, de eddigi tapasztalataim alapján nem tudok olyanról, hogy asztalos marógépre raktak volna hosszlyukfúrót. Már a kivitelezése is bonyolult lenne. Mivel a két gép alapvetően más tengely állású. A marógépben függőlegesen, a hosszlyukfúróban pedig vízszintesen áll a tengely. Hosszlyukfúrót, általában egyengetőgyaluval szokták házasítani. De majd jön Madmax81 és pontosít, és tanácsot is fog adni.

    Csáó!

    [ Szerkesztve ]

    Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

  • Soká

    senior tag

    válasz takee27 #4034 üzenetére

    Halihó!
    Hát, ha az nem csupán költői túlzás, hogy "órákon át akarod gyilkolni", akkor tényleg combos gépre lenne szükséged, ráadásul asztalba építve, mert úgy már tényleg fárasztó lehet egy 6-7 kilós gép emelgetése. Ráadásul, ha netán tényleg órákon át akarod nyomatni a melót, akkor szerintem nem felsőmaró+asztal szükségeltetne, hanem egy komplett alsómaró.
    Látni még nem láttam, tehát a minőségéről nincsenek ismereteim (nyilván nem egy finommechanikai műszer), de itt van ez:
    http://www.uni-max.hu/alsomaro-kocsival-ws-1-1-2/d/
    Ennyi pénzért nagyon olcsó, legalábbis, ha abból indulok ki, hogy a profi felsőmarók kerülnek (majdnem) ennyibe... Gondold meg, kilója nincs egy ezres! Én most csináltam egy öntvény asztalt a fent említett Freud maróhoz, a súlya csak fele ennek az unimaxosnak, de csak az öntés és megmunkálás több mint 100.000Ft volt... És egy kézi felsőmaróban mégsincs 30-as átmérőjű tengely...

    Nem tudom milyen képkeretléceket készítesz, én is szoktam, és mindig azzal szembesülök, hogy egy "normális" keretléc profilja messze meghalad(hat)ja azokat a profilokat, amit a legnagyobb 12-es szárú marókkal elérhetsz.. Szerintem ez olyasmi, mint a nyílászárók készítése: kézi felsőmaróval csak sok trükközéssel, kompromisszumokkal érheted el azokat az "egészséges" méreteket, amit alsómarón tárcsamarókkal produkálni lehet.

    De ha kézi gép mellett maradsz, akkor saját tapasztalat alapján én is ajánlom a Freudot vagy a Makitát, bár egyértelműen a Freud az olcsóbb.
    Esetleg szóba jöhet még ez:
    http://www.uni-max.hu/felsomaro-b268-2-000-w/d/
    de erre rá kellene kérdezni, hogy valóban az a Triton gép-e, ami egyes képeken szerepel (eredeti ausztrál ára jóval több), vagy csupán egy kínai koppintásról van szó?

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz takee27 #4034 üzenetére

    Szia

    festőknek gyártok le képkeretléceket egyelőre.

    Én is szoktam gyártani "vakkereteket " festőknek amire ráfeszítik a vásznukat .
    1200W az már nem kis teljesítmény , mióta nyüstölöd a gépet " ket "
    Nekem most egy 800W Dewalt van hosszú idő alatt mióta megvan egyszer égett le miattam :O ideges voltam és nem kíméltem a gépet meg lett az eredménye .
    Jó ötlet a maró asztal engem is sokáig kiszolgált de most már mióta megvan az asztali maróm nem igazán használom de egyébként nagyon hasznos ötlet .
    Szerintem az 1500-1800W is elég kell hogy legyen neked , csak azért mert ha nagyot fogatsz a késsel szaggatja a fát másrészről iszonyat gyorsan kimegy az éle a késnek " ez saját tapasztalatom is alátámasztja " , a mostani zöld bosch hogy birja a strapát meg kell állnod munka közben azért hogy túlmelegedett a gép esetleg fullad vagy ilyesmi ?
    Pontosan milyen profilú késekkel dolgozol hány marásból készítesz el egy képkeret lécet .

    alsómarókon általában szokott lenni
    Én eddig csak egyengető gyalugépen és kombinált gépeken láttam hosszlyuk fúrót, de lehet hogy marógéppel is van kombinálva .
    Az előbb kifejtettem hogy szerintem egy ilyen gép lenne az ideális megoldás neked egyrészt ugyan abban az árban találnál használt asztali marót mint új kézi marót , nézz körbe az ujságok hirdetési rovataiban mostanság sok asztalos cég ment tönkre hátha valaki pont egy olyan gépet rak bele a hirdetésbe ami neked kell .
    De választhatsz más megoldást is vanah" jó " hozprofi gépek jó áron
    1.
    2.
    3.

    HOLZMANN

    Marógépek

    [ Szerkesztve ]

    1956-2010 07.22 Varga László

Új hozzászólás Aktív témák