Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz antistati #39673 üzenetére

    Ennyi pénzért már kapsz egy jó állapotú használt Hiltit. (pl 25-ért TE-5-öt már többször láttam, aminek nem vérzett a nyaka.) És az a használt gép egy hobbistát egy életen át kiszolgál, méghozzá profin. Ennek tükrében nem értem azokat, akik inkább egy új ződbosra ruháznak be. De ne legyen használt. A Makita legkisebb Fúrókalapácsa újonnan 40 ezer körül kóstál, akcióban januárban többször láttam már 30-ért. Az se egy kategória a ződbosch-al.

    Namost Te az ósanba megkapod mondjuk 25-ért jó ákcijósan. Sok pénz az is, de még mindig csak egy barkácsgépért? :F

    Ettől függetlenül ki fogja néha fúrni a vasbetont otthon. ;)

    Több fa van, mint asztalos!

  • bim

    veterán

    válasz antistati #39673 üzenetére

    2J ütőenergia alatt nem érdemes fúrókalapácsot venni. Az is épp csak elég a 8-10mm-es furathoz betonban.

    megj: Hilti teljesen átalakította a szervizhálózatát. A szénkefe kivételével nem adnak ki semmilyen alkatrészt. Minden gépet megjavítanak de nem lehet csak 1 bizonyos elromlott alkatrészt megjavíttatni hanem ami kopott mindent kicserél. Cserébe kapsz rá 3 hónap újabb garit akárhány éves a gép, és van minden gépnek egy szervizplafonja amit nem léphetnek át ha teljesen újjáépítik a gépedet akkor sem. Saját példa: Lerántottuk a SIW22t-a-t és betonra zuhant egy emeletet. Rommá tört és 56 rugó volt a javíttatása mert kicserélték a fél gépet. Drága volt de lett egy szinte új gépem.
    Negatívum: ha beleszaladsz egy kamionról leesett gépbe ami nálad bedöglik és beviszed szervizelni akkor azt azonnal bevonják és megköszönik hogy visszaszerezted. Ingyenesen hívható számról azonnal megmondják hogy körözik e a gépet.
    Ráálltak a teljes életciklusos gépkövetésre. Ez évtől minden új gépben van egy csip amit utólag szervizelésnél betesznek a régebbiekbe is és csak úgy adják vissza. Szériaszám alapján le tudod kérni ki volt az első tulajdonosa és hányszor/mit cseréltek rajta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák