Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli03

    őstag

    válasz thyeby #35167 üzenetére

    Neten rákeresve lehet listákat találni, hogy melyik gyártó milyen akkukat használ. Na nem mintha olyan sok gyártó lenne, aki normális high drain cellákat gyárt (amiket én ismerek: A123, Sony, Samsung, Panasonic, LG, Sanyo). Ha én magánemberként bármilyen felirattal kérhetem egy kínai cégtől a termékét, akkor szerinted ezt nagy szerszámgépgyártó nem teheti meg? Az akkugyártónak tök mindegy, hogy nyomtat-e rá valamit. Amúgy ha akarod, én is rakok bármilyen fóliát a Li-Ion celládra, akár még rá is nyomtatok bármit.

    XRP, PowerMax: ez nekem nem innováció, csak marketingszöveg. Ott van például a Tesla Model S, többezer Panasonic akku van benne (nem is titok, hogy milyen, ha akarod, te is rendelhetsz magadnak ilyen akkut, nekem is múlt héten jött 4 db). Ha más nem is, a Tesla biztos megtehetné, hogy saját akkut tervez magának, saját innovációkkal. Mégis inkább új gyárat épít a Panasoniccal együtt, hogy valahogy biztosítani tudja az óriási akkumulátor igényét. Sehol nincs egy szerszámgépgyártó akkumulátorigénye a Teslahoz képest, itt többszáz millió celláról beszélünk.

    "Az, hogy Sanyo, nem mond semmit. Nem is utal a cella tartalmára. És a gyakorlat az, hogy köszönőviszonyban sincs a tényleges kapacitás a felirattal, amikor cellát rendelsz."
    Ilyet nem mondtam sehol sem. Amúgy egy márkás cella tudja azt, ami rá van írva kapacitás. Van típusa is a cellának, ha rákeresel, nagyon részletes, gyári specifikációt találsz róla, valamint szubjektív teszteket is, így mindent tudni fogsz róla, amit kellhet. Itt van pl a Panasonic NCR18650B adatlapja, meg van adva, hogy hogyan csökken a kapacitás a ciklusok számának növekedésével.

Új hozzászólás Aktív témák