Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #32348 üzenetére

    Köszönöm ezt a hsz-t!

    Tulajdonképpen nekem az eredeti szerelmem ez a gép volt. Úgy mentem el az üzletben éveken át mellette, hogy soha nem mulasztottam el odasúgni a Kapexnek, hogy egyszer hazajössz velem. Végül nem mertem megvenni. A véletlen szólt közbe, és az idő azt igazolta, hogy nekem 16 cm vágáskapacitás minden termék gyártásához bőven elég. És a Kapex azóta is érdekel. Már nem olyan konkrétan, hogy gyűjtögessek rá, de ha rám szakadna valami nagyobb összeg, lehet, hogy ismét elcsábulnék.

    Az egyengetős hasonlatodat teljesen megértettem. A szándékot, ami íratta veled. És egyet is értek. Csak megakadtam rajta. Nem azért, mert kocka a fejem, hanem vagy elírtad, vagy én nem értem. Úgy tudom, hogy az elszedő oldal minden gépen fix, és a felvezetőt mozgatjuk. Az nyilván kottyanhat akár kicsi erőbehatástól is. (Ha sokat kottyan, az nyilván nem jól használható, a kevés meg tűrésen belüli hibával jön át a gépen. Vastagabb anyagoknál a vastagolás teljesen meg is szüntethet minden pici pontatlanságot, vékonyaknál meg nincs mit tenni, azt még a kontaktcsiszoló is benne hagyja, amit az egyengető beletett.)

    Van bennem rejtve valamiféle maximalizmus. Tudniillik minél több apró hibát ki tud az ember küszöbölni, annál magasabb értékű a végeredmény. Ez tapasztalat. Ezért aztán zsigerből vagyok olykor szőrszálhasogató. Aki akarja, az érti, miért.
    Ma pl egy olyan ollóscsap készítő Wandel-féle homemade kézi készülék építésével foglalatoskodtam, amivel szó szerint századokat is lehet állítani, esetenként korrigálni, mert a beállítást egy beépített indikátorórával valósítja meg. És láttam filmen, amint Mathias négy századdal karcsúbbá fűrészelt egy illesztendő csapfogat. Kiszámolta, és egyből úgy állította át a szerkezetet, hogy egy tolás után az eredmény századpontos lett.
    Azt gondolom, hogy ez ugyan sok esetben ágyúval verébre lövés az asztalos szakmában, mégis jó, ha az embernek megvan a lehetősége akár ekkora pontosság elérésére is.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Armahun

    addikt

    válasz Winner_hun #32348 üzenetére

    Videó alapján egész könnyen lehet a szögmásolóval belső sarkokat összevágni, de ki lehet fordítani ezt a sablont külső gérekhez is?

    Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Új hozzászólás Aktív témák