Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimy_l

    tag

    válasz thyeby #22517 üzenetére

    " A lazúr nem ajánlott gyerekbútorra. A lazúrok általában kültéri favédelemre vannak kihegyezve, egyebek között gombaölő illetve rovarölő adalékok vannak benne.. Ezek mérgek, kivált az utóbbi. Igaz, hogy átfeded lakkal utána, de mégis.
    Létezik azonban a Sadolinnak olyan vastaglazúrja, aminek a dobozára rá van írva, hogy EN-71 (ez egy szabvány). Játszóterek favédelmére szokták használni. "

    Milyen meglepő, újabban (vagy tíz éve) készítenek, beltéri lazúrt is, és némelyiken az is rajta van, hogy "gyerekjáték, gyerekbútor".

    Kétévente ecce én is használom.

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • Sada

    csendes tag

    válasz thyeby #22517 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!
    Nézegettem, hogyan is lehetne táblásítani, mert engem is elriasztott a 3-4 szeres köbméter ár, de mivel ezek a kifejezések, hogy "vaseres" vagy "légszáraz" (persze közben ki google-ztam) nekem semmit nem jelentenek, valamint nem dolgozok fával nap mint nap, inkább lemondtam róla. Nincs igazán viszonyításai alapom, hogy mi a jó alpaanyag, mi nem, (a deszkák forgatásáró nem is beszélve, hogy ne egy irányba vetemedjen).
    Valamint borovi fenyő alapanyagot én a környékemen csak szélezetlenül találtam, így azt nekem még meg is kéne munkálni (ezért vagyok bajban, hogy hogyan legyen boroviból a lába).
    Sabaj, megkérdem a lapszabászatot ahol a táblát is vágatni fogom, ők megcsinálják-e a szélezést, egy próbát megér.
    Viszont most már tudom (jimy_l képeinek köszönhetően), hogyan fogom az ágyvégeket összeszorítani, amíg a ragasztó szárad :)
    Nedvességtartalomról ezt találtam, ezt fatelepeken szokták mérni, vagy csak rámodják?

    "A fa nedvességtartalma (ahol az összsúly = 100%):
    A nedvessegtartalom függ a vágás idejetől és a fa fajtájatól is.
    Frissen vagott fa nedvtartalma = 40-60%
    Legszaraz fa nedvtartalma (1,5 évig szabadban száradó fa nedvtartalma, nemcsapadékos évszakban) = 12-20 %
    Abszolut száraz fa nedvtartalma (két évig fedett helyen, hasogatva tárolt) = 10%"

    A gyereknek amit csináltam kerti játszóvárat azt Boróka lazúrral festettem, mert a boltban azt ajánlottak. Érdekes ők meg sem említették ezt a szabványt, pedig direkt úgy mentem hogy gyerek játék festésre alkalmas lazúrt keresek.
    Nézelődök a Sadolin oldalán, aztán meglátom.

    [ Szerkesztve ]

    Igyál vizet, Sada fizet!!!

Új hozzászólás Aktív témák