Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • epmd

    tag

    válasz Fermoy #17519 üzenetére

    Mindenképpen valami 2k-s lakkal ! Milesinek van valami rohadt kemény pult fedőlakkja,azt a nyáron használtam de a nevét nem tudom,Kérdezz utána náluk. Az jó lesz az ajtóra is!B verzió munkalap olaj .

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz Fermoy #17519 üzenetére

    A húgom az Ikeából vett tömör bükk munkalapot is, és hozzá egy speciális olajos pácot is. Ha érdekel ennek a pácnak a neve, megnézem neked, mert van még a műhelyemben belőle. Nos, ez nem olyan exrtakemény, mint egy milézi kétkomponensű vastaglakk, de elég jó vízzáró, könnyű felhordani házilag is, és nekem nagyon tetszik a felület színe is, fénye is, tapintása is. A fa fa marad, nem úgy, mint ha belakkoztuk. És újrakenhető bármikor minden különösebb előkészület nélkül. (7 dl kábé 4 ezer pénz volt - megérte.)
    Egyvalami lehet, hogy nem tesz jót neki: a túlzott ultradézi. De mint mondtam, újrakenhető. A zsír könnyen lejön róla. És nem látom, hogy foltot hagyna a rajta felejtett zsír. Ja, és érdekes: A fiam összefirkálta golyóstollal. Igaz, hogy igen lassan, de teljesen lekopott róla.
    Lehet, hogy csalódni fogsz benne mindezek ellenére is, de én ezzel tervezem felületkezelni a konyhaszekrény frontot - már ha eljutok egyszer odáig, hogy időm is lesz rá. A munkalapot milézivel fogom én is kezelni, de tisztán azért, mert minálunk a munkalapon gyakorlatilag folyamatosan áll a víz. A húgom a munkalapra is ezt az ikeás olajos valamit kente, és úgy ötödik éve még mindig gyönyörű. Legalábbis az én szememnek.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák