Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speciali

    tag

    válasz thyeby #11013 üzenetére

    Nem sokat pöcsöltél!:) De szerintem jól választottál. Ha jól gondolom, te inkább kisebb munkadarabokkal dolgozol, ahhoz meg épp jó a 125-ös.

    A gyári papír, ha nincs akcióban, akkor nagyon drága, olyan 200 ft körül lehet, ez kb a duplája annak, amit én használok, a SIA papír árának. Ebből következik, hogy a SIA- t ajánlom neked is.
    A géphez kapott papírok többet bírtak, de csak a durvább szegmensben, a 80-150-es finomságúak. Erősebb a hordozóanyaguk is, kevésbé szakadnak. Lehet hogy meg is érik az árukat, de én nem adok ki egy papírért ennyi pénzt, inkább gyakrabban cserélem.
    Mert mi van, ha eltömítem vagy elszakítom idő előtt a drága papírt...

    A Festo oldalán a papírok 100-as kiszerelésben vannak, de szerintem lehet kisebbet is venni.

    A SIA papírokat én nem spajzolom, mindig annyit veszek, amennyi épp kell, sok helyen be tudom szerezni szerencsére.

    Szerintem a bükkhöz is ugyan azt tudod használni, mint a fenyőhöz, ennyire nem specifikálódnak a papírok.

    80-as és 120-as papírra is szükséged lesz, ha jó felületet szeretnél. Kezdd 80-assal a csiszolást, a rotex forgó mozgással, majd 120-assal,majd ezután válts át excenter csiszolásra a 120as papírral, és készen is vagy. Ha jobb felületet szeretnél, akkor 150-es legyen a befejező papír.

    Csak egyfajta finomságú papírral nem tudsz igazán jó felületet létrehozni, több lépcsőben, legalább kettőben kell csiszolni. De a Rotex bizonyos keretek között alkalmas rá, hogy egyazon papirral csiszoljunk.
    Mivel a rotex mozgással zabáltatjuk az anyagot, az excenterrel meg finomírunk. Én azonban azt mondom, nem érdemes ezt csinálni, mert csak rövid távon, egy két munkadarabnál rövidebb a csiszolás igy, mert nem kell papírt cserélni. Viszont az arany középút papír nem zabál annyira, mint a durvább.

    Szerintem a 80 és 120-ból vegyél, de először inkább csak keveset, és meglátod hogy a te munkamódszeredhez és elvárásaidnak melyik fog a legjobban megfelelni.

    Nem adtak a géphez papírokat? Nekem kb 10 ezer Ft értékben volt a géphez csisz.papír, még most is van belőle pár darab, a lakkcsiszoláshoz valókból, mert azt nem ezzel a géppel csinálom.

Új hozzászólás Aktív témák