Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    Sziasztok!
    Szeretnék tanácsot kérni. Van egy tv falam a nappaliban, amire kellene egy keskeny polcot tenni, ami eltakarja az eszközeimet (játékkonzolok), kábeleket. De az ajtóknak nyithatónak kellene lenni, mivel, ha megy a konzol, annak szellőznie kell. Lebegő polcban gondolkodtam, de az sem gond, ha van 1-1 láb a 2 oldalán, ha nehéz (csak lehessen alatta takarítani).
    Nagyjából így nézne ki, az a barna lenne az:

    Arra gondoltam, hogy bútorlapból leszabatnám a lapokat. De a továbbiakat nem igazán tudom, hogy kellene. Pl.:
    - legyen-e 3mm-es mdf hátlap? (a középső résznél nem tudok tenni, az a "kereszt" a fali dugaljak, tv aljzat), de két szélső elemnél mehetne.
    - hogyan rakjam össze az elemeket? Talán tiplivel? Fúrósablont tudok kérni.
    - fő kérdés: létezik-e olyan vasalat, amivel így tudom nyitni az ajtókat (minél nagyobbra)? Nyílhat oldalra is, nem számít, csak most így rajzoltam. Amelyik az olcsóbb, de főleg amelyiket egyszerűbb felszerelni.
    - az elemek összeillesztése jó lehet így?
    - a méreteket élzárással együtt, vagy anélkül szokták megadni (soha nem szabattam még)?
    A felfogatását úgy gondoltam, hogy 1-1 L-vas a sarkoknál belülről.

    Bármilyen javaslatot szívesen fogadnék, akár a konstrukcióra, akár az anyagra, vagy bármire vonatkozóan :R

Új hozzászólás Aktív témák