Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #568 üzenetére

    Háát, hosszabb értekezést érdemelne annál a dolog, mint amennyit írok róla:

    Einhell:
    Asztali körfűrész. Első meglepetés: Két rosszul felragasztott mm skála mást-mást mutat, de egyik sem az igazat. Ha az egyiket letépem, és alkoholos filccel ráírom, h +1,5 mm, akkor a skála egy báziseltolós léptékként már használ6ó. Második meglepetés: A fűrészlap magasságán nem lehet állítani (Bssza+, inkább ne lenne dönthető, de így xar vele falcot vágni). Harmadik +lepi: Akkora rés van a korong mellett az asztallapon, h fél centis léc munka közben belepottyan (a Makita ezt úgy oldotta meg, h a rést első használatkor maga a tárcsa vágta ki magának). Hogy az elszívócsonk eltömődik munka közben, érdemel említést? (elszívás közben!)

    Kézi körfűrész: Az első munkadarabról felemeléskor a védőburkolat nekikajlult a még rendesen pörgő tárcsának. Szabályos nyolcas lett benne - 15 E Ft-ért se vídiaél, de még tárcsa se. (A ferm biztosan nem csinál ilyet, és aligalig derágább)

    Bosch:
    Kézi körfűrész. Védőburok műanyag görgője nem bírta. Kit érdekelne, ha attól még feltolná az anyag a burkot, amikor rávezeted a gépet. Úgy 50 munkaóra után meghajtóorsó ripityára kop - csere szakszervízben 20 E Ft. Látszik az áttételen, h a következő se fogja sokáig bírni - akkora erő összpontosul oda.

    Fúrógép. Kapcsoló behal. Ez az alkatrész még a nevesincs fúrógépeken is tovább bírja. Csapágyazás behal. Ütvefúrónak árulták. Én sose "ütöttem vele, mert nem arra való". Meddig bírta vajon annak, aki ütött is vele?

    Budget:
    Felsőmaró. Első 10 perc munka után retesz eltör, marófej bentreked, többé nem lehet cserélni, ráadásul kénytelen vagyok odaadni a vevőszolgálatnak a bennragadtat az egyébként nagyon jó készletemből, ami így foghíjas, és pótolhatom 3000 Ft-ért, ami még mindig nem olyan jó, mint amit a budget által elveszejtettem.

    Csővágó. Nem más, mint csőnyomorgató. Fizetünk érte, hogy az a csődarab, amit levágni akarunk vele, már soha többé ne lehessen az a méret, mint amekkorának terveztük.

    Folytassam?

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák