Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi-k

    őstag

    válasz liszi70 #53296 üzenetére

    Régebbi, SMP8642 chippel szerelt Dune-ről volt szó, abban nincs vxp. A 8642 chip nagy problémája a deinterlacing, hibás a működési algoritmusa.

    Minden képfeldolgozó processzor, függetlenül attól, hogy van-e benne vagy utána "képjavító" utóprocesszor, végez képfeldolgozást, hisz ez a feladata. Mint minden számítástechnikai eszköz, a médiaprocesszorok által előállított képminőség és annak helyessége függ mind a hardvertől, mind a szoftvertől (SDK).
    HTPC-sek pl. a hardver és szoftver kölcsönhatással jobban szembesülnek, hisz egy újabb driver vagy videokártya firmware képes merőben megváltoztatni a kapott képminőséget.
    A VXP, QDEO, DARBEE és hasonszőrűek feladata nem az elsődleges képfeldolgozás és képmegjelenítés, hanem a már elkészített kép ilyen/olyan "finomítgatása".

    Ennek fényében szerintem jogosan merült fel a kérdésem, honnan lehet biztosan tudni, hogy az oppo képjavítója teljesen kikapcsolható?- az OPPO-nál a képjavító egy külön chip (QDEO vagy DARBEE), ami teljesen kikapcsolható, sőt, eleve nincs is hatása a HDMI2 kiemenet kiadott képre (az közvetlenül az MT8580 prociról megy ki).

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz liszi70 #53296 üzenetére

    a Q5-Q10pro képjavítója sem kikapcsolható teljesen.-> A jelenlegi Himedia-sokat kérdezném, hogy a legújabb firmware-el mi a helyzet ezen a téren? :F Mert a Futeko-n azt olvastam, hogy már megoldották a kérdést. (Csak mert én még nem raktam fel és ne szállingózzanak itt téves információk, ha már nem igazak... :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák