Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz DrSoul #682 üzenetére

    Hi,
    Valaki fel tud világosítani,hogy akkor a Philips által belerakott ''Woldwide'' garanciapapír mire jó? Én úgy értelmeztem, hogy az egyik országban megvett Philips cuccomat egy másik országban is megjavítják garanciában, vagy ez csak reklám, ami nem működik a gyakorlatban? Végül is van legális számlám, a Philipsnek meg tök mindegy, hogy MO-on vany Ausztriában javítják meg neki garanciálisan a terméket (sőt, ha jól sejtem, a MO-i javítás olcsóbb kell, hogy legyen a munkabérek közötti 6-8x szorzó miatt)

    Egyébként az osztrák árakkal kapcsolatban: van egy osztrák volt kollégám, aki nagy műszaki ''bubuka''. Járt kint Szingapúrban és Hong-Kong-ban. Megdöbbenve tapasztalta, hogy a termékek ugyanannyiba kerülnek ott, mint pl. a bécsi Mediamarkt-ban. Annyi előnye van a kinti picnak, hogy ott gyorsabban megjelennek a legutolsó japán csodák, mint itt. De szerinte nem éri meg onnan behozni.
    Konklúzió: az osztrák és német ár nagyon jó. Egy kérdést azért feszegetnék: nem csak amiatt, mert náluk az ÁFÁ-nak megfelelő Mehrwertsteuer nem 25% hanem 12% (?). Ez rögtön 13% árdifferencia a hétköznapi vásárlónak.
    Ugye már vám nincs, úgyhogy ezt elméletileg a vám se emeli... (jól mondom?)

Új hozzászólás Aktív témák