Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz ÁdiBá #284 üzenetére

    Extreme lapnál bios usb-s frissítés volt, vagy win alól? Hero-nál gondolom Win update tool, mert biosból nem engedte nekem H81-es lapnál sem, mert eddig kb CPU micro kódokat frissítgettek. Eztán viszont "csak" Broadwell fog jönni, az meg arrébb lesz, így gondolom a következő biosok már frissülhetnek USB-ről.
    Akár ez is lehet probléma, hogy a win-es frissítő totál lenullázza a biost.
    Anno P45-nél volt Raid tömböm, ott bios friss után, vagy cmos reset után összefűztem a tömböt és rajta volt minden. Itt most nálad hogy működik? Bios friss, majd restart, be biosba, tömb összefűz, stripe méret beállít, és öröm bodottá, vagy totál elszáll az összes adatod?

    conqver: Láttam a kálváriádat a Haswell topikban is. Ezek szerint lehet az első lap sem volt hibás.
    Lap, táp és VGA-ra gyanakodtam az elején, de mivel a Corsair 760 nem egy Codegen, ezért a vatta új deszkára gyanakodtam elsőre, no meg a villogó memória ledek is efelé terelték figyelmem. A másik a VGA lett volna, mivel anélkül megy a konfig, azzal viszont nem. A táp védelem lekapcsolhat ha a deszka, vagy a VGA döglött, de mivel VGA nélkül ment így a VGA-ra is gyanakodtam. Ilyenkor tényleg az a legegyszerűbb, ha letesztelsz mindent másik konfigban ami tökéletesen működik... és végül ez hozta a megoldást.
    Persze utólag logikus, hogy GTX-el nem indult, mert nem bírta szuflával (igaz egy jól működő 760-as simán bírta volna) és VGA nélkül még elvitte a gépet (~ terhelve 100-150W).
    Ilyen ez a pop szakma sajnos és a rohanó fogyasztói társadalom. A táp amúgy új volt, vagy a régebbi konfigodból hoztad át?

Új hozzászólás Aktív témák