Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jmihaly73

    csendes újonc

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, bízom benne, hogy van itt közületek olyan aki tudna segíteni a problémám megoldásában. Nem vagyok negy tech guru, bocs ha hülye a kérdésem. Beruháztam egy új ASUS RT-AX58U routerbe és gondoltam, ha már van egy 1000-es DIGI netem, milyen remek lesz majd kihasználnom wifin keresztül is. Igaz egyelőre csak egyetlen telefonom van ami wifi 6 kompatibilis (Iphone 11 pro), gépet majd valamikor a jövőben cserélném. Összeszereltem, frissítettem a legújabb gyári FW-re, reseteltem és elvégeztem a gyári alap beállításokat. Mért érték 5Ghz-en általában 200-270 Mbps volt. Fontos tudni, hogy panel lakásban lakom és itt rengeteg wifi router van mindenhol és interferencia adódik. inSSIDer-rel csináltam pár mérést és világosan látszódik, mennyire zsúfoltak a csatornák. Átállítottam a vezérlőcsatornát 120-ra (ebben a tartományban szabad volt) a bővítő csatorna pedig „auto” módban van, mert nem is engedi másra állítani. inSSID először azt mutatta, hogy a 120-as csatornán vagyok (mért érték itt sem javult), majd később mindig mást mutat (36-52 között valahol) de véletlenül sem a 120-at. Feltettem a Merin FW-t, de ugyanúgy mindent hagytam a felkínált beállításokkal többnyire. Itt is átraktam 120-ra a csatornát, de ugyanúgy elmászik az inSSID legalábbis mást mutat. Mért érték telefonnal kicsivel jobb lett, 300-360 Mbps, de még mindig elfogadhatatlanul szar. Haveromnak ugyanilyen telefonnal Telekomos újfajta, most reklámozott saját mesh eszközzel 800-900 Mbps, (Kaon AR 1344R) szintén panel, ezer szomszédos wifi stb.
    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mit és hogyan kellene átállítanom, megcsinálnom stb. hogy olyan értéket mérhessek amit ennek a routernek produkáni kellene. Eléggé csalódott vagyok, messze nem ezt vártam. Mellékelek minden beállítást, talán segít ha ránéztek. Visszaküldjem úgy ahogy van és/vagy cseréljem egy másik fajta ASUSRA (pl. RT-AX 82U, RT-AX88U)? Vagy teljesen reménytelen bármire cserélem? Privátban is írhattok, lényeg valamilyen infóhoz jussak, előre is köszönöm mindenkinek. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Új hozzászólás Aktív témák