Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bali27

    addikt

    Szia robyeger.
    Már a mailedre küldtem emailt de nem érkezett meg.. és a Deluxos topicba is irtam de gondolom ide is berakom mivel ez joval látogatottabb. . Van egy problémám és remélem hogy te tudsz nekem segiteni.

    Alapbol 2 x 1 Gb ram volt a gépbe de a munka miat tkeleltt még 2. AZaz kellett volna. Adott egy Asus p5ld2 deluxe lap, 4 x 1GB kingmax 667-es ram. És a bios se mutat 4096MB-t, se az xp, az xp alatt 3455 MB látszik. Legfrissebb bios van a lapban
    Ezek után visszacserélték a memóriát, és beleraktam a 2 db 1 gigás kingmax mellé(ami atomstabil önmagában) 2x512es samsungot(azt tudtak hozni per pill) . Ezzel akár mit állitok fagy. 1. kérdés.. A samsung maitt lehet vagy mert 2x1 és 2x 512 mb van a gépbe? (probáltam a slotokba is átpakkolgatni. Syncron és asszinkronba, de ugy is fagy).

    Photoshopot és Indesignet használok. Ezért kelett a ram. Ugyanis Ps használatánál nagy fileokkal dolgozok, és a 2 gigábol amig annyi volt leszivott 1600at, és +1m5 giga swap filet csinált még oda magának, amiböl iszonyu lassan tudott csak dolgozni. Vettem bele +2 gigát és akkor is csak+100mb al használt többet. Azaz 1700mb ot, és ugyan ugy a Swap file 1,5 giga volt.AZ lenne a kérdésem hogy a 64 bites xp vel az EGY PROGRAMHOZ kiosztott memória meghaladja e a 2 gigát vagy ott is csak ugy van hhogy összesen több gigát tud kezelni de az 1 programhoz kirendelt memoria összege 2 giga. Nagyon fontos lenne. Aki erre tud válaszolni annak örök hála..!!!

  • Bali27

    addikt

    válasz robyeger #1157 üzenetére

    Sziasztok. Köszönöm a gyors és kielégitő válaszokat.
    Hát a +2 gigát már 2napja visszavitték ezekszerint sajnos:(. Elvileg holnap jön a 2x512. De ha a PS amugy is rengeteg swapot használ amikor még ott van 2 giga fizikai memória akkor ezek szerint elég a 3 giga is.. Csak ne legyen gubanc a 2x1 és a 2x512 mb miatt. Megvan a 64 bites xp Corporate. Régebben volt fent csak a system Mechanic 6.0 összeomlasztotta én meg ragaszkodtam hozzá. Most már van Ashampoo Winoptimizer ami megy alatta. Én ugy vettem észre hogy az az 1-2 játék Rome total war meg iylenek amikkel játszok joval gyorsabban töltödött be alatta- Bár lehet belebeszéltem.:) De tetszett a 64 bites rendszer. Tudom sok a hátulütöje, de ha a memet Ps alatt meg Indesign alatt jobban kezeli akkor lehet egy külön kissebb winchesteren betesztelem. Mert az h a PS max 1,7 gigát eszik meg a maradék 2 gigához hozzá se nyult és csak tötyögött... az kiboritott..Most Angol 32 bites xpm van. Nem tudom mit állitottam be neki de ez van kiirv a Systembe;)hysical Adress Extension. Gondolom ez jot jelent. Bár Cacheman Xpt használok mem kjezelésre. Véleményt tudtok rola mondani? Áll job mint a Windowsos.
    Ja még egy kérés. Dual cores 930as Presler procim van, és PS munkálkosdása folyamán iylen 50-53%ba használja a processzort. Igaz Aét ctrl del nymás után a CPU Usage mindkét magon 53%fölött van. Ezt mst össze kéne adni vagyhogy is van ez? Gondolom csak ugy lehet mert nem hiszem h 50%on megy a processzorom....

Új hozzászólás Aktív témák