Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • "NOMAD"

    csendes tag

    válasz Chrys_ #301 üzenetére

    Szóval RAM problémák vannak :(((
    És miféle problémák azok :F

  • "NOMAD"

    csendes tag

    válasz Chrys_ #301 üzenetére

    Jól láttam hogy neked 2GB OCZ EB XTC Platinum (OCZ3P1600EB2GK) RAM-od van?
    Szóval én itt a ProHardver tesztek között mikor nézegettem a P5E3 Deluxe és P5E3 Premium teszteket, azt szűrtem le hogy az X38 ugye a max 1333Mhz sávszélességet tudja STABILAN tartani, tudja ugyan az 1600/1800/2000-et is de ezt idézőjelben. Az X48 az X38-tól annyiban külömbözik, hogy papíron már nemcsak 1333MHz hanem az 1600MHz is fel van tűntetve. Az én filozófiám az, hogyha az 1333MHz sávszélességet maximálisan ki akarjuk használni akkor PL: az 1333-as e6550 vagy e8200 mellé egy 1333-as RAM az igazi minden tuningolás és húzás nélkül (ezek a gyári normák és itt tudja 100%-osan kihasználni a sávszélességet) Ha csak egy picit tér el a kettő (legyen a proci gyorsabb és a RAM lassabb ill. fordítva) biztos lehetsz benne hogy 20-30% teljesítményromlást eredményez, ami mellé még hozzájön, hogy magasabb órajelen ingataggá válik ezek kezelése. Húzzuk a procit és a RAM-ot magasabb órajelekre, megemeljük a feszültségértékeket a biztos tápellátásért, de picit magasabb feszültség/áram értékek mellett több hőt is termel ami a kis keresztmettszetű vezetősávokon valamekkora ellenállást képez ami feszültségingadozáshoz vezet. (legyen az bármilyen tökélyre méretezve akkor se lehet 100% hatásfokot elérni, mert rengeteg dologtól függ, beleértve a gyártási pontatlanságot is) Ez a feszültségingadozás meg összeomlasztja a rendszert, hibaüzenetek tömkelege, fagyások stb. stb. Szóval az én meglátásom szerint ez az X38 és X48 még nagyon gyerekcipőben jár, és ezek a húzások és magasabb órajelek elhamarkodottak. Lehet, hogy tudják, de max 4-5 percig:) A P35 már a végefelé nagyon szuper volt (és még mindíg az, mert rengeteg mindent tud beleértve az 1066/1333 DDR3-as RAM-ot is), de már régi volt meg kellett valami újítás plusz sok új szabvány érkezett(PL.: PCIX2.0, és a DDR3), és kellett az X-es széria

    (Napersze én könnyen okoskodok, mivel még nincs ilyen lapom :B , de lesz ;) )

Új hozzászólás Aktív témák