Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Asusos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Január óta van van HD2-m. Nálam frankón működik, bár szinte csak film nézésre használom. Viszont a WIN7-es laptopom lévő megosztott file-kat sehogy se tudom vele elérni. Ugyanaz a kép jelenik meg, mint a #616-os Pentax hozzászólásban: Hálózati felhasználói azonosító kell és hálózati jelszó (de hogy e kettő mit takar pontosan nem tudom). Minden létező kombinációt próbáltam már (asus azonosítója, laptop azonosítója, win7 által generált hálózati jelszó, ip cím :) stb.), de semmi se működik, kiírja, hogy LOGON FAIL. Sőt csak ezért újra húztam a WIN7-et, hogy csináljak egy ékezet nélküli fióknevet rá, nem segített.

    A furcsa, hogy a másik laptop (win xp) megosztásait simán eléri, bár az másik hálózaton van (az egyik workgroup, másik mshome => nem tudom, hogy van-e jelentősége).

    A HD2 kábellel van bekötve routerbe, onnan wifin megy a jel a laptopokba. A hálózat működik, a laptop nevét kiírja az Asus, csak belépni nem tud. Samba megy, és ma még az UPNP-t is életre keltettem (eddig azt se tudtam mi az :C).

    Végig olvastam a fórumot, de nem találtam választ erre a problémára. Valószínűleg a win7 beállításaival van a gond.

    Van valami ötletetek, hogy hogy tudom megoldani a problémát?

    Köszi

  • Asusos

    csendes tag

    válasz nexdan #1264 üzenetére

    Hát valamit csinált, mert most már legalább látom a megosztott mappákat, de azokba még mindig nem tudok belemenni. Ugyanúgy kéri a "Hálózati bejelentkezést"

    Nem tudom, hogy mit kell beírni oda, hogy "Hálózati felh. azonosítója" => a laptopét, az aususét (próbáltam már minden kombót), és hogy azt hol látom ezt.

    Illetve mi a hálózati jelszó, látok egy jelszót a win7 alatt, amit át is tudok állítani. Gondolom ez lenne az.

    Gondolom, ha már látom a laptop megosztott mappáit az asuson, akkor a win7 alatt csak nem állítottam el vmit a megosztásoknál.

    Az is segítene, ha megmondanád hol találtál hozzá leírást (tudom, google, de már hónapok óta nem találok semmit).

    [ Szerkesztve ]

  • Asusos

    csendes tag

    válasz nexdan #1266 üzenetére

    Működik :))

    Kikapcsoltam a jelszavas védelmet, és a megosztott mappáknál beállítottam, hogy mindenki láthassa.

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák