Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djdaniel

    senior tag

    válasz vakond5 #2708 üzenetére

    mielőtt neki esek, előtte rá kérdezek a boltba, nem akarok bukni a garanciát.

    #2709) ViZion ; kerestem videót, de nem találtam.

    #2705) luimapeiz ; írtam nekik, válasz ; Az alaplapi hűtőborda rögzítése teljesen normálisan, ellenben a rá gyakorolt mozgatásod már nem annyira, ezekkel a mozdulatokkal akár le is sarkazhatod az alaplapi vezérlőhidat. Vigyázz rá! A gyártók kivétel nélkül ilyen rugós rögzítéseket alkalmaznak az alaplapi bordáknál, felső kategóriás modelleknél, ahol elképzelhető ennek cseréhe valamilyen vízhűtőblokkra, alkalmaznak csavaros megoldást. A lényeg a te alaplapodnál a megfelelő hőátadás és a borda érintkezése a lapkával. Ha ez megfelelő módon, megfelelő pasztázás mellett van megoldva, ilyen jellegű rögzítés is elegendő a tökéletes hőcseréhez. Több generáció óta használt megoldással találkoztál most, és nyilván több generáció óta lehet így feszegetni, mozgatni ezeket a bordákat. A hőfokok rendben vannak a BIOS-ban? Ha az alaplapi híd extrém módon melegszik, akkor nyilvánvalóan probléma van a hűtéssel, az alaplap megérett a garanciális javításra. De ha minden rendben, akkor hibátlan a rögzítés, a pasztázás, és használhatod a géped nyugodtan. Üdvözlettel, ASUS Magyarország

Új hozzászólás Aktív témák