Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz csatahajós #83 üzenetére

    Elképzelhetőnek tartom, bár én arról nem olvastam hogy a legalsó csak x4-et tudnak. Amúgy meg aki 3 slotos kártyát választ az vegye meg az Extreme-et. Nyilván elég kevés ember használ ilyesmit. Arról nem is beszélve hogy már 2 VGA-t sem használnak túl sokan.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • csatahajós

    senior tag

    válasz csatahajós #83 üzenetére

    Csak infoként írom ide, hátha valakit még érdekel, hogy az ominózus bit-tech-es testben vagy csacsiságot írnak (vagy az én angoltudásom elégtelen), de szerencsére nem a két legfelső, CPU foglalalthoz közelebb eső PCI-E a 16X-os CF módban, hanem a legfelső és fentről a harmadik. Viszont a legalsó slot ténylegesen csak 4X-es módban tud működni (csak annyi van bevezetékezve).

    Itt az idézet a tesztből:

    However, while the C4F has four high-speed PCI-E slots, the lowermost slot only provides four PCI-E lanes, so at best we'd only recommend three-card CrossFireX. The slots are clearly labelled so that you know that if you only want to use two graphics cards, you know that it’s the top two that will give you full bandwidth per card. A pair of graphics cards will likely get toasty though, as Asus has only placed a PCI slot in between the primary and secondary 16x PCI-E slots. There’s another PCI slot beneath the secondary graphics slot.

    A vicces az, hogy a tulajdon tesztükben ott a kép, hogy "clearly labeled", az 1-es és a 3-as slotok a 16.-osak...

    Mellesleg ha jól emlékszem a techpowerupos-890FX hármas tesztben is ezt állították.

    Egyébként a kijelentésem csak az alaplap manuáljára alapozom, no meg a lapon levő feliratra, valóságban még nem próbáltam ki 2 kártyával.

    Aryan #225: nem tudod véletlen, hogy az ismerősöd melyik két SATA portra tette az SSD-ket? nekem az SSD-kel együtt 6 drive-om lesz, így kizárásos alapon marad az 5-ös-6-os port, kérdés, hogy ez számít-e valamit esetleg....(ja merthogy a RAID módot vagy SATA 1-4-re vagy SATA 5-6-ra lehet külön kapcsolni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák