Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz bolcsodal #3998 üzenetére

    Úgy emléxem, hogy disabled. FSB200-on nem próbáltam, de felteszem, hogy a 4:3-as osztó végig marad, tehát igen, valószínűleg 166MHz jönne ki, azaz DDR333.:R

    akkor köpi ki az 1:1-es osztót
    Hát nekem nem "köpte".:B Pedig Everest bechelgetni lehetne vele.:DDD Mondjuk ahogy írod is, ilyenkor FSB266-on tuti nem menne (az már DDR533 lenne), tehát szerintem ami veszteség van a RAM-ok aszinkron üzemmódjával, bőven behozz az, hogy a Quad normál órajelen ketyeg. Elvégre nem az Everest miatt vettem, sőt!:))

    (Assassin's Creed nagyon jól hasít, csak most nincs időm játszani.:( Na majd jövő héten...;] Meg lehetne még nyüstölgetni is, de most jól megy, szóval minek...:DDD)

    Szerk: BTW. szerintem normális működés a 4:3-as osztó DDR modulok esetén, hiszen ha 1:1-et próbálna beállítani, ahhoz DDR533-as RAM-ok kellenének, ami azért ritka! (Tudom, hogy van 600-as is, de kizártnak tartom, hogy az ASRock BIOS-íróinak azok lebegtek volna lelki szemei előtt...) DDR2 esetén értem az 1:1-et, csak ott meg lassabb az 533-as, mint a DDR1 400-as, ha jól tudom, szóval sehogy sem - lenne - jó.:D

    Szerk2: nekem a 2,5-4-4-8-at auto beállításon hozza, de kézzel is állíthatom, mindegy. (Így használtam az A64 mellett is, csak ugye 470-en.:K) Mindnesetre én maradok egy ideig ennél a "felemás" konfignál szerintem. Aztán ha majd nagyon ráérek megint windowst telepíteni, bepróálhatok én is egy P35-öst, úgyis elég olcsó a DDR2 RAM. Végeredményben meg majd kimérhetem, hogy mekkora a különbség a PCI-Ex16/x4 közt.:DDD De legalább már nincs underclockolva a Quad, sőt, még némi tuning-tartalék is van benne: lehet majd méregetni, ha vmi vhol procilimitált, mit számít egy kis tuning!;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák