Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigga

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kicsit más témában kérdeznék tőletek:
    van egy AC Freezer 7 Rev. 1-es hűtőm, LGA775 felfogatású, és letört az egyik fehér műanyag rögzítőjének egy darabja(elért a műanyag, pár pasztázást megért már a hűtő). Mivel tudnám helyettesíteni, mivel ez egy olyan változat ahol a keret nem cserélhető... Milyen csavarokat éri meg használni, ha felcsavaroznám?
    Bolt-thru kitre is gondoltam, mint ahogy fent említették, csak még gondolkozom az itthoni megoldásokban.. :)

    [ Szerkesztve ]

    " You know what capitalism is? Getting f*cked! "

  • Szancsó

    aktív tag

    Látom már kihalt egy ideje a topic: nekem csendben tette a dolgát a hűtő, csak lapot kellett cserélnem. LGA1155 lett végül, és a gyári helyett inkább ezt raktam vissza. Viszont mivel legelső verzió, így csak némi házibarkács árán sikerült feltennem. Hátha más is kedvet kap hozzá:

    Csak 4db M4x16 -os csavar, 4 papír alátét és 4 vagy 8 M4 -es anya kell hozzá, és tovább él egy nagyrészt új konfigban :)
    Ha valaki nem használ távtartót az alaplaptól (mint én, de lehet később pótolom), akkor nagyon óvatosan kell meghúzni a csavarokat, ne hajlítsa a lapot!

    My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

  • zedecske

    tag

    válasz Szancsó #352 üzenetére

    A PH!-sok védőszentje szórja áldásait a lábad elé :R
    Pont ez van, hogy egy vattauj(1-2 hetes) 1155 gyári intel hűtő kezd kényelmetlen hangokat kiadni magából - ugyan a proci idleben (böngésző 4 tabbal, egy zöld "u" betű, tudom mikronak kell ejteni :DD ) 29 fok egy jó 25 fokos szobában, de ez mégse járja.
    Itt pihen mellettem a Rev 1.0, és egyre mohóbban vizslatom, amúgy meg 2k körül tudnám továbbadni, na azt meg nem. Ha neadjisten majd két hónap távlatából tudnál tanácsot adni, hogy egy Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0 (Juan-Estobar-DeLaVega-Franco-Nero-TuttiFutti :U ) lapra mi a legbiztonságosabb felgányolás, amivel a legkevésbé sem ütöm ki a gariját, hát nem lennék hálátlan.
    Leginkább bonyolódik a helyzet, mert az Asusnek van egy amúgy nagyon jó hűtés rásegítése a lap alján, konkrétan egy vastag fémlemez a proci alatt. De ettől még lehet, hogy 1155-höz való alsó csavarok "alátét" megfelel (nyilván gondoltak erre).

    Boldog define new unit(year)=365,pid:=2014; !!!

    A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

  • sandorgabor

    újonc

    Sziasztok!

    Hűtési/zajszint problémám lenne, remélem tud valaki segíteni. A gépemen eddig 32 bites Win xp volt, most váltottam 64 bites Win7-re. Hardver szempontból csak a vinyót cseréltem, egy 120 GB-osról 1 TB-re, minden más alkatrész ugyanaz maradt. Valamilyen oknál fogva a gép nagyon hangos lett, valamelyik hűtő nagyon hangosan zúg azóta. Korábban sem volt hangtalan, de ennyire hangos azért nem volt (mostmár zavaró). Az elmúlt 5 évben soha nem volt probléma semmivel, legfeljebb játék közben, a ccc-ben felhúzott venti miatt volt nagyobb hangja, de az érthető. Most alapjáraton, terhelés nélkül ugyanolyan zajos.

    Konfig.: Asus P5Q Pro
    Intel E8400 3 Ghz
    AC Freezer 7 Pro
    2x HD 4870
    6 Gb RAM

    A videókártyák hűtői nem lehetnek, mert a ccc-ben állítgattam ventiket és azoknak magasabb hangja van. Ha nincs bekapcsolva az overdrive, 30%-on mennek, mint eddig, alig van hangjuk. Így 55 C a hőmérséklete.

    AIDA 64 szerint a procihűtő 1962 RPM fordulaton pörög, így a proci hőmérséklete 36 C, 1. mag 50 C, 2. mag 43 C.

    Haver azt ajánlotta, hogy egy rövid bekapcsolás erejéig a házhűtő ventit kapcsoljam le, hátha az okozza a zajt, illetve kézzel egy néhány másodpercre megállíthatom a procihűtőt, hogy az zúg-e nagyon. Még nem nyitottam ki a házat, nem tudom, mitévő legyek.

    Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem. Előre is köszi! :W

  • mgabi

    senior tag

    Ez a hűtő maga a tökély! Csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni!!!

    2006 tavaszán vettem az eredeti Rev 1-et, és D805, E6600, E8400-as CPU-kat hűt lassan 9,5 éve. Most akarok váltani hűtőt, mert Intel i5-3570-et kellene hűteni, és a rögzítés már nem jó ehhez. De nem érdekel, megbuherálom a rögzítást, ahogy Szancsó #352-es hozzászólásában írta.

    10 éve hangtalan teszi a dolgát. A ventillátoranak semmi holtjátéka és hangja sincsen, pedig 9,5 év alatt nagyon sokat ment már a gép. Napi 6-8 órát átlagban. Ja és húzva voltak processzorok szerény mértékben (+10%, alapfeszen).

    Ár/érték arányban szerintem a legjobb választás. 10 év alatt csak 1-2 gyártó tudta csak elérni ezt a szintet. Pár száz forinttal már a Freezer i11 újragondolt verzóját is meglehet venni, ami még jobb a tesztek alapján. Nem véletlen, hogy 10 éve változatlan formában gyártják! Bárcsak lenne belőle CO verzió is, golyós fémcsapággyal!

    Kíváncsi vagyok mennyit fog bírni!

    Maximális tisztelet az Arctic mérnökeinek! :R

    BEST BUY!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • mgabi

    senior tag

    válasz mgabi #355 üzenetére

    Haha :-) Asrock B75-DGS alaplapra kezdtem volna felszerelni a hűtőt miután mident megvettem a szereléshez, erre LGA1155 lyukak mellett, igaz ferdén ott vannak az LGA775 lyukak is. Király! Előbb gondolkozz, utána cselekedj.

Új hozzászólás Aktív témák