Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodyEddie

    őstag

    válasz thiclyoon #84430 üzenetére

    Én Excel oldalról tudok nyilatkozni, ott elég sokat funkcióbillentyűzök, és a touchbar-on rendszeresen mellényúltam. Meg lehet szokni, de rendes billentyűzeten sose volt ezzel gondom.

    A fagyás nem tudom mennyire lehet szériahiba, nálam is van ismerősi körben akinek sohasem volt gondja vele. Nekem meg csupa olyan, hogy felhívnám az ügyfelet Hangouts-on, majd nem tudok hangot adni a beszélgetésre, mert nem reagál a touchbar. Újraindítani meg persze csak terminalból lehet, nincs rá semmi értelmes hotkey amivel instant megoldható lenne. És nyilván ezt az aktuális legfrissebb MacOS-en is csinálta...

    Koncepcionálisan az a gondom a touchbarral, hogy a billentyűzet kiegészítéseként reklámozták be anno.

    Aki vakon gépen, annak pont az a legnagyobb előnye, hogy nem néz le a billentyűzetre, és így gyorsabban tud haladni. De mivel a touchbar dinamikus, ezért mindig le kell tekinteni, hogy épp mi hol található rajta, ami megszakítja a flow-t. Ez apróságnak tűnik, de 10 év vakon gépelés után azon kapni magam, hogy folyton a billentyűzetet nézem, nagyon nem jó a napi 8 órás etapoknál.

    Persze át lehet állítani, hogy csak funkcióbillentyűket mutasson, de akkor meg ugye mi értelme az egésznek. Casual felhasználóknak viszont jó upsell, mert látványos ugye, de pont az Apple által sokat tolt "pro felhasználás" esetén nincs gyakorlati haszna szerintem.

    De ha van a topikban (elnézést, hogy ilyenekkel dobálózok, de talán így lehet a legkönnyebben belőni a felhasználási területet) pro felhasználó aki kifejezetten szereti a touchbart, szívesen meghallgatnék ellenérveket és hogy hogyan tud hasznos lenni :) Szeretném megszeretni, mert úgy sejtem, egy ideig nem fogunk megszabadulni tőle.

  • #95561216

    törölt tag

    válasz thiclyoon #84430 üzenetére

    Sokszor kell funkcióbillentyű, és az megy vakon, ha ki tudom taperolni. Összességében többet lassít a billentyűzet, mint hogy a proci gyengébb. Pythonra már lényegében kizárólagosan böngészőt használok, de Java-nál is a buildelés külön szerveren megy, az IDE meg nem eszi annyira a procit, hogy amiatt megérje. Nem rég az is szembejött, hogy már matlabból is van böngészős verzió, az ami tudná zabálni a procit/vga-t rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák