Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz PAtr0n #8691 üzenetére

    Simán lehet akár egyszerű túlmelegedés is.
    Én 3 hétig szívtam egy 12900K + Z690 STIRX-A + Patriot DDR4 4000-es rammal.
    Igaz mostanában Apexet mellőztem, inkább Tarkov ment, és ott előjött egy olyan hiba, hogy random (de mindig több óra játék után) egyszer csak elment a hang a játékban, és rá pár másodpercre kifagyott a játék. De úgy, hogy közben háttérben ment tovább a TS, viszont feladatkezelőt se tudtam előhozni, és kb 2-3p után maga az egész gép is rommá fagyott.
    Emeltem feszt a procin, a memórián, futtattam memtestet, elsőnek nem volt semmi hiba sehol.
    Aztán a TestMem5 gyári konfigja helyett betöltöttem egy Extreme1-et, és 5 körösre állítottam.
    Ott már dobott hibát többször is a 3-5. körök között.
    Még elég régi bios volt a lapomon, gondoltam lefrissítem akkor a biost hátha jobb lesz, bár hozzá teszem több hónapja így volt használva a gép nem volt állítgatva.
    Aztán bios frissítés után újra betöltöttem a 24/7-es OC profilom és lefutott a teszt. Gondoltam akkor csak valami anomália volt. Ment is megint minden pár napig, majd újra előjött. Baszakodtam még vele jó pár napot mire rájöttem, hogy igazából azért dob hibát, meg fagy ki a játék, mert nekem komplett víz van mindenen, és a házban lévő SW3 ventik (elől 3 hátul 1) le voltak tekerve 35%-ra elől, hátul meg 70%-ra, mert úgy voltam vele ha már van víz akkor ne hangoskodjanak, elég minimális légmozgás.
    Elég is, de huzamosabb játék (értsd 3-4 óra vagy e felett) alatt szép lassan elmelegedett a memória, mivel eléggé határra van húzva az időzítéseket tekintve, és a túl alacsony tRFC okán, elmelegedett, és elkezdett hibázni. És a véletlen összejátszása is volt, hogy amikor meg lefutott csökkentett ventivel is akár a több órás 5 körös teszt, akkor hűvösebb is volt mind kint mind bent, ezáltal nem jelentkezett a hiba :)
    Szóval néha nüansznyi hiba is megtudja keseríteni az ember életét.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • pászka

    aktív tag

    válasz PAtr0n #8691 üzenetére

    Na közben futtattam memória tesztet, de simán lefutott semmi hibát nem jelzett. 2019-ben vettem őket, két db HyperX 8 GB DDR3 1600 MHz-es CL10 Fury Blue. A videó kártya pedig egy Asus Geforce GTX 1060 DDR5 6GB. Igazából lövésem sincs mit keressek. Olvasgattam utána és tanácsolták hogy esetleg vírusírtó, leszedtem a kaspersky-t de ugyanaz a hiba még mindig. :W :W :W A gépet egyébként még 12 éve vettem. :D Azóta szuperül megy, én raktam még össze. Lassan csere lesz de kibírhatna még vagy fél évet. :F

    [ Szerkesztve ]

    AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

Új hozzászólás Aktív témák