Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Astroboy

    őstag

    Uhh eléggé halott ez a topik, pedig a probléma máig fennáll. Sőt fokozódott! Megoldás persze nincs.
    Budapesten főleg a belvárosban lassan ablakot sem lehet nyitni a vándor-poloskák hada miatt.
    Számtalan weboldal és fórum átolvasása után végül rátaláltam a megoldásra, mellyel hatékonyan távol tudom tartani ezeket a dögöket a lakásomtól..Sőt még a repülő rovarokat is!

    A megoldás, amelyet végül egy 89 éves rokkantnyugdíjas nénikétől kellett megtudnom a sok sz@r weboldal és fórum helyett: ECET :DD

    Persze nem a bogárra fújva, hanem 1-2 decis kis tálkákba az összes ablakba/ablakok közé kihelyezve...erkélyajtónál földre mindkét oldalra raktam és hihetetlen, de működik!.

    Azóta bár némi ecetszagot állandóan érezni a lakásban, ez még mindig ezerszer jobb, mint az invázió.

    Azóta az ablak 2 méteres körzetében nincs poloska kívül a falon, sem a lakásban, mivel menekülnek a kipárolgó ecetszag elől. Be se repülnek esténként, mert az a kis ecet is "függönyként" védi az ablakot miközben párolog + járulékos nyereségként a szúnyogokat és a legyeket is távol tartja! :DD

    Természetesen tavasszal/ősszel 2-3 naponta után kell tölteni a tálkákat mivel elpárolog az ecet. Nyáron 1-2 naponta.

    Így egy hétig elég 1 liter 20%-os ecet 6 ablak és egy erkélyajtó védelmére! (Kb. 1000 forint/hó)

    Remélem segítettem!

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák