Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz engine88 #9604 üzenetére

    Ha itt élsz akkor nem fog érdekelni, hogy amit itt megveszel az otthon mennyibe kerül... Kár hasonlíthatni ha meg tudod venni akkor megveszed. Én is múltkor 34 fontot költöttem a Lidl-ben (mostanában hogy kifosztják mindig... alig marad áru) meg a Sainsbury's-ben kb csak édességre (vettem még 1kg cukrot, 2 doboz málnás-epres teát, és 2 doboz tejet) na bumm. Nem érdekelt mert megtehettem.

    Ha azt nézzük itt Angliában a minimálbér 6 font 10 penny (ha jól tudom)... azt szorozd meg az éppen aktuális valutaárfolyammal és megkapod, hogy kb egy csoportvezető egy komolyabbnak mondható cégnél keres ennyit otthon.
    Anyám otthon 31 éve dolgozik bölcsődében közalkalmazotként (most csökkentették a fizetésüket 7000 Ft-tal, tehát a minimálbért keresi szinte és a kajajegyüket 12k Ft-ről 5k Ft-re...) és 5 nap melóval keresek annyit mint Ő otthon a fizetésével és a kajajegyével együtt 1 hónap alatt... ez azért siralmas. Nekem meg kutya kötelességemnek érzem segíteni őt, ha már az öltönyös majmok a Parlamentből semmilyen módon nem támogatják/nem teszik.

    Egyik kolléganője (24 éves, hosszú fekete hajú, 175cm magas, szép arcú, aranyos, angolul jól beszél) kijött London környékére szintén bölcsődébe dolgozni havi 600k Ft-ért, de mondta hogy ő itt tovább nem marad mert rossz az idő és bunkók az emberek (angolok, bevándorlók egyaránt) 4 hónapot bírt.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák