Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRkE

    őstag

    válasz t72killer #36424 üzenetére

    korabban en is nezegettem a lehetosegeket, volt egy nagy szerelmem Edmontonban, de nem sok eselyem lett volna egyedulallokent VISAra rokonok nelkul, meg halozatoskent szakman belul maradni se, alig jott melo Edmonton kornyekerol Linkedinrol. Vegul a kapcsolatnak vege lett, azota nem is nagyon foglalkoztat az odakoltozes (atvette a kanarira koltozes, hehe)

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz t72killer #36424 üzenetére

    Ezeknek viszonylag gyorsan utána lehet nézni, legalábbis nekem nem tartott olyan sokáig tavaly. Az persze mindenkinek egyéni dolog, hogy kell-e és ha igen, milyen gyakran családot látogatni Európában (én évente kétszer megyek Magyarországra jelenleg).

    Svájcba legfeljebb akkor megy az ember, ha beszél németül és/vagy franciául, mert lehet, hogy az IT-s munkáknál meg lehet úszni, ha csak angolul tud az ember, de a mindennapi életben igencsak hátrányos lesz, márpedig a svájciak eleve nem túl nyitottak, gondolom, az ismerkedésen nem sokat segít, ha nem beszéled az ottani nyelvet.

    Plusz (és ez megint egyéni preferencia kérdése) én nagyon nem akarok low-rise épületekkel teli kisvárosban lakni, legyen bármennyire sétálható és klassz mondjuk Zürich, Genf vagy éppen Lausanne. Pár éve volt egy népszavazási kezdeményezés a migráció korlátozásáról, ami hajszál híján, de elbukott, szóval nem tudom, a felszín alatt mennyire szeretik a svájciak a bevándorlókat (pláne a kelet-európaiakat).

  • Yeffy

    veterán

    válasz t72killer #36424 üzenetére

    az elso reszt adom, de ez engem is erdekelne, IT-val miert pont Svajc? szo se rola, szep hely, imadom a hegyvidekeket, tetszik benne, az is, h tiszta, es foleg, h politikailag, tarsadalmilag stabil, rendezett. nem ugy tunik, h mindenféle demagog/populista f@szsgokkal vezetik a nepet (ugye tudunk jo par peldat :U ).
    de en azt gondolnam, h ott inkabb a bank meg a penzugyi, esetleg egeszsegugyi szektorban van elsosorban nagyobb piac/kereslet/lehetosegek.

    nem beszelve az esetleges xenofobiarol, de ebben annyira nem vagom magam a foldhoz, kb az osszes europai orszag az bizonyos szinten. nem beszelve a Fold mas orszagairol, de ez itt most mellekes.
    plusz a helyi nyelv, igen. az engem is visszatartana tole, pedig kiprobalnam, milyen lehet ott elni. IT-ban nem tudom, mennyire nagy/fizeto a munkaeropiac, erdekelnek a velemenyek.

    Kanadarol szinten, azt is kiprobalnam. asszem par honapja feljott a tema itt, paran pedzegették, h nem olyan jo már oda menni, mint regen, amit tobben (koztuk en is asszem) kerdeztunk, miert nem, de valasz nem nagyon jott ra. tovabbra is erdekelne, h miert lenne rossz valasztas Kanada adott esetben?

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Új hozzászólás Aktív témák