Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agyasima

    senior tag

    Fizetes, melo:

    Itt Irorszagban is hetente fizetnek (nagyon-nagyon ritkan kethetente - munkahelyfuggo). 7,65 Euro a minimalber, bruttoban. Heti kb 300 Eurot kapsz, 40 oraban. Ebbol mindennel egyutt kevesebb, mint 10%-ot vonnak le. Azaz kb. 280 Euro a netto minimalber.

    Mi ugy nez ki rossz helyet valasztottunk, vagy csak keson jottunk, mert nagyon nehez melot talalni, hiaba beszelunk angolul eleg jol. Ahova tehat nem kell jonni: Killarney varosa, Kerry megyeben. (Corkban - Irorszag masodik legnagyobb varosaban - tobb szabad allas van, mint itt Kerry megyeben osszesen. Dublint inkabb nem is emlitenem. Ott vagy 6x annyi a szabad allas, es a fizetesek is jobbak. Ezek kozul erdemes tehat inkabb valasztani.)

    Az ir angol mindenesetre nagyon gyik. Meg lehet vele szenvedni, ha valaki tajszolasban szol hozzad. Elsore vissza kellett kerdezni parszor, mire megertettem, amit mondanak. A legrosszabb persze az, hogy, gyakorolni filmeket, TV-ben a szovegertest nem lehet, mert a hiradot mar tokeletes britt angolsaggal mondjak...

    Tovabba meglepoen sokan kultivaljak errefele az Irek regi nyelvet is. Sot s feliratok ketnyelvuek: angol + ir.

    PaladiN kerdesere visszaterve:

    Egy regi gimis tarsam jott ki meg tavaly, es o latott el minket mindenfele tanaccsal, eleinte szallassal, ilyesmi. Szoval melon kivul mindent viszonylag gordulekenyen sikerult intezni. Oszig tervezunk maradni,de azt hiszem, hogy ha visszaterunk majd a Britt szigetekre dolgozni, akkor a celpontunk mar nem Kerry megye lesz.

    Informatikuskent biztos jol lehet keresni itt is, de hogy talalsz-e magadnak ilyen tipusu allast, arra kicsi eselyt latok. Itt is altalaban csak azt a melot kapja a kulfoldi, ami a helyinek budos es keveset fizet.

    Amit viszont jol fizet itt:

    A szakmunka. Burkolokent, nehezgepkezelokent, villanyszerelokent meg lehet keresni a minimalber duplajat is orankent.

    That`s it for now, I gotta go....

    CHEEERS! :)

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

Új hozzászólás Aktív témák