Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz svgyula #45116 üzenetére

    Az ebben a csodálatos hogy nem kell egyetértenem. Viszont ha van időd és energiád meg még véletlen kedved is akkor olvass utána kicsit mennyire egy kaptafa a Huawei meg a Google ilyen szempontból.. egyik kopó másik eb, ha a Google-től meg akarok szabadulni a Huawei lesz az utolsó előtti-előtti-előtti választásom. Tudok eleget a "Huawei mobile services infosec issues" meg "Huawei mobile services informaion leaking" valamint "Huawei mobile services misuse of user data" meg "Huawei mobile services calling home | call-home" témakörben. Pl. a YCombinator-t se hagyd ki és ha van Huawei készüléked egy pcap-et csinálj egyszer hogy milyen forgalmat csinál a készülék és milyen IP-k felé - meg fogsz lepődni. A teljes GMS le van másolva csak HMS-nek hívják. De nem ez az egyetlen amit a Huawei másol, Cisco termékeknél kompletten a parancsokat és a kimeneteket is, még az ipari cert-ek nevét is (s/Cisco/Huawei/g). Ha valaki hát én -biztos lehetsz benne hogy- tudom (: De ilyesmin nem fogok összeveszni nemhogy veled de senkivel se.
    Mindenesetre nem vitatom el hogy amit csinálnak GMS-el szállíthatóság terén (úgy értem minek kell egy ROM, egy gyári készülék megfeleljen hogy gyárilag GMS-el lehessen eladni) az szerintem is több, mint sok, remélem is hogy beleállnak|bele tudnak állni a törvényekkel az aktivisták és az ügyvédek. Én is támogatom ahogy és amivel tudom a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák