Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #72688384 #42206 üzenetére

    Én PixelExperience-t használok (igaz más készüléken) és minden titkosítás remekül működik. :)
    Korábban kipróbáltam már sokféle ROM-ot, de eddig ez tetszik a legjobban.
    Smooth, fluid, minden pattog :D ... OrangeFox (beta) a barátom, egyszóval Imádom! :D

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • crok

    Topikgazda

    válasz #72688384 #42206 üzenetére

    Szerintem nem itt hanem az említett készülékek topikjában érdeklődj melyik ROM működik jól a készüléken. És|vagy XDA és|vagy Telegram..

    "ezt nem is értem egyébként, a régebbi fosabb hardverre van legújabb rendszer de az egyel újabb és erősebb telefonra már nincs? wtf?
    vagy valami mástól függ h official vagy unofficial?"

    Attól függ van-e hozzá egy lelkes ember aki elvállalja a karbantartást és az élesztést. Ha nincs akkor tökmindegy milyen új a készülék.. ha nincs nyitott kernel akkor szintén tökmindegy, akkor se lesz rá.. plusz a hivatalos Lineage build-hez nem biztos, hogy elég egy lelkes amatőr, a Lineage csapat megkövetel bizonyos dolgokat ahhoz, hogy hivatalosan "elfogadjanak" maintainer-nek és behúzzanak a build bot-nak forrást (pl. minden hardverelemnek, a RIL-nek, WLAN-nak, összes szenzornak működnie kell). Erről pl. Lineage esetében olvashatsz itt: [LOS Device support requirements] [LOS device request] [LOS submit a port] és [LOS FAQ] Az, hogy egy ROM unofficial build az annyit tesz, hogy nem a ROM forrását készítő csapat tagja a karbantartója és|vagy aki a build-et csinálta, eltérhetett az eredeti ROM forrásától. Ha a Lineage oldalán nincs fent a telefon akkor nincs hivatalos maintainer vagyis nincs aki karbantartsa a készülékhez tartozó forrást így nincs hivatalos build se. Ha megbízol a nem hivatalos ROM karbantartójában akkor használhatod az ő ROM-ját is. Sokszor lelkes amatőrök csinálnak unofficial ROM-ot, máskor meg elég profik akik nem akarnak kötelezettségeket viszont nagyon jól nyúlnak bele az eredeti forrásba, sokszor évekkel tovább tartanak életben egy-egy ROM-ot a custom ROM hivatalos támogatása után is. Emiatt a kettősség miatt lehet egy-egy unofficial ROM nagyon vacak vagy nagyon-nagyon jó is.. tiszavirágéletű vagy nagyon-nagyon hosszan és stabilan karbantartott is..

Új hozzászólás Aktív témák