Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Ijk #17364 üzenetére

    A VRAM mennyisége mellett a GPU erejét is figyelembe veszem, ami számomra nem elég összteljesítményt tekintve 970-nél.

    "Vagy félsz hogy 2 év múlva már nem lesz tényleg elég..."
    Valahogy így ahogy írod.

    Két éve azaz 2014. nyarán úgy voltam, hogy ha összerakok egy gépet a nulláról, akkor annak tudnia kell futtatni a később megjelenő GTA V-öt (2015. április) számomra normális grafikán azaz maximum 2-3 medium-ra állított beállítással, de alapvetően high-on, 60 körüli átlag FPS-el.
    Az előzőleg szerzett tapasztalatok alapján arra jutottam, hogy a GTX760 nincs messze a GTX670-től teljesítményben és 1080p-ben elégnek kell lennie az V-höz, plusz reméltem némi optimalizálást is.

    Az i5 4460+GTX760+8GB RAM+SSD(OS)+HDD(minden) felállással nem fogtam mellé, és kezdetnek elég volt... aztán észrevettem, hogy 7.9GB-ot eszik a játék 14-16óra játék után multiban. Kapott +8GB RAM-ot a gép így 11-12GB között megállt.
    De mohó lettem és újfent rákaptam a gépszerelgetésre (kábelmenedzsment, ventilátorok cserélgetése, kábelmenedzsment, új CPU hűtő még egy kis kábelmenedzsment stb) és cseréltem a mostani i7-re a procit.
    Aztán a grafikát idő közbeni változtatások során kicentiztem annyira, hogy a 2048MB-nyi VRAM-ból evett a játék 2015MB-ot a minimum FPS játék közben ~45 körül mozgott az átlag pedig 60FPS, és kevés lett nekem is és a procinak is a kártya.

    Jelenlegi célom a GTA V kimaxolása grafikailag és lehetőleg az FPS se nagyon essen be fullon 50 alá single/multi során. Meg a Witcher 3 se lenne rossz ha hasítana végre.
    Jön majd a Kingdom Come is ami megint csak igényli az erős VGA-t.

    Alapból 1070 a kiszemelt.
    Annak a kártyának az általam sejthető teljesítménye számomra elegendő lenne kb, de még változhatnak a dolgok.

    Egy a lényeg jelenjen meg hivatalosan a GTX1070 is.
    Jöjjenek az egyedi hűtéssel ellátott verziók belőle, adja ki az AMD az 1080/1070-re a válaszát és meglátom hogy és mint lesz, de jelenleg várok.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák