Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #45326 üzenetére

    Természetesen nem. A 7000 csak a Google terve. Egyelőre nincs lefedve minden régió, jelenleg úgy 2000 edge node lehet beépítve. Emiatt hiányzik a szolgáltatás majd egy csomó területen. De ugye a fő cél, hogy minden peremhálózaton legyen, tehát effektíve le tudják fedni vele a világot. Most ez kiépítésben nem olyan egyszerű, tehát azért még innen is kell legalább két év, hogy az a nagyjából 7000 edge node meglegyen. És ezzel együtt ugye a lefedett területek is bővülnek.

    A béta státusz az már nem igazán a működésre vonatkozik a GeForce Now esetében. Maga a rendszer a célzott területeken üzemképes. Ha nem lenne az, akkor nem vennék meg az egyes szolgáltatók. Persze bug lehet benne, de ezek a fejlettség jelenlegi szintjén nem valószínű, hogy kritikusak, és ha végül ténylegesen elindul, akkor sem garantálható a bugmentes működés, ugyanúgy kell majd ezeket a felhős izéket is foltozni, csak láthatatlanul történik meg. Az üzleti modell, ami még eléggé kérdőjeles, mert azért Google-lel versenyképes megoldás kell, de jó lenne ebből nem veszteséget termelni. Emiatt van még béta szinten. És ugye itt nem igazán a hardverről van szó, hanem magáról az egész szolgáltatásról. A Google abból a szempontból lényeges előnyt szerez, hogy saját áruházat vezet be, vagyis nem a megvásárolt és kiválasztott játékok, Steam-en, UPlay-en, stb. való birtoklásával férsz hozzá a tartalomhoz, hanem igenis ki kell fizetni azt a Google-nek, aki majd jól zsebretesz egy csomó százalékot az eladási árakon. A GeForce Now az aktuális modellel nem igazán lesz működőképes, mert a nagy pénzt továbbra is a Steam, a UPlay, illetve a többiek teszik zsebre, miközben a működési költség nem őket terheli. Emiatt ezt alaposan át kell majd alakítani a tényleges start előtt, és inkább a Google-féle modell felé kell elmenni. Nem véletlen, hogy pár GeForce Now Alliance partner saját áruházat csinál, egyszerűen kellenek a játékeladásból származó bevételek, hogy ez az egész fenntartható legyen, mert azzal nem mennek sokra, hogy a játékos csak a teljesítményt bérli, azt túl drágán kell akkor adni, ha csak a havi előfizetésből jön a zseton.
    A kliensre vonatkozó fejlesztések ehhez szorosan nem kapcsolódnak. A kliensoldalon ennek nincs nagy igénye, de természetesen az a jó, ha minél több platformon van egy olyan program, vagy lehetőség, amivel eléred a szolgáltatást, mert több felhasználó több bevételt generál, persze egy normális üzleti modellel. Egyébként rövidebb távon szerintem a Google modellje sem fog működni. Új hardverek kellenek majd nekik ahhoz, hogy ez nyereséges legyen, de gondolom úgy vannak vele, hogy elkezdik veszteséggel, aztán majd később visszahozzák. Kb. a konzolhoz hasonlítható modell ez. Alapvetően építhetnek erre, mert övék a tartalom is, amit kínálnak a rendszerükhöz, és ha elkezdenek erre váltani a felhasználók, akkor onnantól kezdve nem a Steamre vásárolják a játékot, hanem a Stadiára, vagyis a Google kapja az eladásonkénti szeletet. De ez hosszabb távú játék.

    (#45327) gbors: És a PowerColor nyomatja is, hogy nincs ám messze az RX 5700-tól a vörös ördögük. :)

    (#45328) b. : Nálunk volt igen. Voltak is mérések, csak visszakérték, így nem tudtuk befejezni. Ez a másik probléma, hogy mennyi ideig adnak ide hardvereket a cégek. Az AMD például hetekig itt hagyja, de például az RX 5700 hónapokig volt nálunk. Egyszerűen küldenek annyi hardvert a régióba, hogy ne essünk egymás torkának a tesztholmikért. Meg az egész normálisan meg van tervezve, jön a hardver, ki kapja meg először, kinek küldi tovább, hova megy még tovább, és hova érkezik vissza. Mindenki tud mindenről, ég és föld a különbség a szervezésben. Ha ugyanezt csinálná más, nem lenne semmi gond. És nem dolgozik az AMD nagyobb pénzből, sőt, több emberrel se, mert az egész régiót (Balkán + Magyarország + Románia) mindössze ketten intézik. Csak mindkettő hozzáértő, ez döntő különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák