Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angel1981

    veterán

    válasz Abu85 #4361 üzenetére

    "A Trinity utáni lépcső a durva fúzió. A harmadik lépcsőben közös címteret és teljesen koherens memóriát kap a CPU és a GPU, továbbá a GPU kezelheti az x86 virtuális memóriát CPU pointereken keresztül. Ezt hívja az AMD architekturális integrálásnak."

    Ennél a generációnál várható már, hogy a felső kategóriás processzorok ("Next Generation Bulldozer") is megkapják a GPU magokat?

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #4361 üzenetére

    tudod, az a gond az "AMD-től azt hallottam" dolgokkal, hogy ők is úgy hazudnak, ahogy éppen kedvük van. ha még emlékszel, a 4770-ről az utolsó pillanatig az ment, hogy 8 ROP lesz benne, mert további 4 alig jelentene extra teljesítményt - erre aztán 16-tal érkezett. nem kételkedem az AMD-s mérnökök szakértelmében, de épp elég nagyvállalatot láttam akcióban már ahhoz, hogy tudjam, mennyire képesek háttérbe szorulni a mérnöki szempontok.
    a gyenge dispatch azért furcsa, mert a 6970 nagyon jól teljesít a Heavenben még normál tesszelációs beállítás mellett is, ott pedig kell az ilyen irányú kapacitás. viszont azt kiválóan sikerült kimérnem, hogy a szerencsétlen chip az esetek nagy részében a ROP-ok miatt megy falnak - és btw. 1 setup művelethez nem feltétlen 1 pixelművelet tartozik. szerintem még alá is becsültem azzal, hogy a duplaannyi ROP 25%-os sebességnövekedést hozna - csak azért voltam vele óvatos, mert azt nem tudom, hogy a memória-sávszélesség hol kezdene durván elfogyni.
    persze, abból a chipből csak úgy lenne 6990, ahogy a GF100-ból GTX590 - csak kérdés, hogy lenne-e rá bármi szükség.

    a fusion összefoglaló nagyon érdekes - köszi! :R

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák