Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • golya87

    őstag

    válasz Petykemano #34394 üzenetére

    Már 2016-ban volt a poor Voltázás, ergó ekkor már tudnia kellett volna az SW részlegnek a Vegáról. Szerintem ekkor már valami alap driver is illett volna, hogy legyen. Aztán ment a csűrés-csavarás, húzás, mondván, hogy nincs elég HBM. Eltelt több, mint fél év és megjelent a Vega FE, hiányos(nak mondott) driverrel. Ezután a Vega 64/56, a gyártói kártyák sehol. Jött a susmogás, hogy nincs jó BIOS, nincs elég HBM. Jött a wunderdriverezés, közben ismét eltelt pár hónap és jött a december. Na most aztán mindent bele!
    Itt kiderült, hogy bizony már minden csoda funkció be van kapcsolva. De majd a gyártói kártyák, amik elvileg már nyáron készen(?) voltak. És ekkor jöttek a csúnya bányászok, akik pikk-pakk egyik napról a másikra mindent megvettek. Az AMD bejelenti, hogy mostantól minden chipet a gyártók kapnak és nem lesz több referencia.
    Kicsit lehet, hogy kusza, de nekem ez az egész úgy jön le, hogy az AMD kb senkivel nem beszélt arról, hogy jön a Vega. És néha olyan, mintha a belső részlegek sem beszéltek volna egymással.
    Kihoztak egy Fury szériát hasonló technikával, most pedig a teljes ellátási láncukat meglepi, hogy chipet kell gyártani? Szerződést kötnek a HP, Dell és egyéb OEM gyártókkal Vegákra és meglepi őket a megrendelt mennyiség? Összehozzák a nagy üzletet az Almával, erre fogalmuk sincs, hogy mennyi Vega fog kelleni a gépeikbe? A drivert már meg sem említem, sem Win, sem Linux oldalon.
    Vagy rosszul kapcsoltam össze a pontokat?

Új hozzászólás Aktív témák