Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz b. #3375 üzenetére

    > sziasztok! tudnátok segíteni, hogy ha 7700X mellett döntenék
    > akkor mire lenne érdemes odafigyelnem az alaplapnál?
    > melyik típus, Márka az ami nagyjából mindent tud már a jövőre nézve
    > és megbízható, de nem csillagászati áron van?

    ez még így kevés infó.
    - akarsz-e majd upgradelni - 16 magosra , X3D-re , zen5 -re, zen5 apu -ra ?
    - kell-e 2db Gen5 M.2 csatlakozó vagy 3 db kell ?
    - kell-e 2 db x8-ra osztható Gen5-ös kártyahely? vagy nem ..
    - mennyi memóriát szeretnél belerakni ? ( 192 GB ? )
    - Hány évre szeretnéd a konfigot?
    - ...

    Az Am5 lapoknál most a felső kategória 250e-450e Ft között van;;
    és talán a 300e Ft feletti tekinthető a csillagászati kategóriának.
    Viszont ha valaki laikusként megemliti, hogy "nem csillagászati",
    akkor pont a budget -re gondol és limitált budget-el rendelkezik.

    de mivel rólad ismert, hogy érdeklődsz a GPU-k iránt,
    szerintem egy E-s lap lenne neked célszerű,
    ami tudja az x16 Gen5 -öt
    és tud 1db Gen5 -ös M.2 -öt.

    én azt javasolnám, hogy nézd meg a https://geizhals.de/?cat=mbam5&xf=19225_1
    ( AM5 + 16x Gen5 ) és a 90 pont feletti lapoknak olvasgass utána ..
    és utánna keress rá a magyar árakra ...
    pl. az "ASUS ROG Strix B650E-F Gaming WIFI" ~ 112e Ft -ért jó ár-értékarányosnak tünik,

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz b. #3375 üzenetére

    Kicsit vissza kanyarodva, amit el kell döntened, hogy pontosan mik az elvárások.
    Kell például alaplapi monitor-kimenet? Ha igen, milyen csati optimális?
    Milyen hangeszközt kapcsolsz rá és hogyan? Kell optikai kimenet, kell-e 5.1 vagy 7.1-es jack kimenet, vagy a VGA kártya HDMI-jéről jön a hang?
    Van-e elvárás második PCI-Express 16x csati terén?

    Ha nem 1-2 évre tervezel, én megfontolásra ajánlom az E-s deszkákat (B650E, X670E), ki tudja, hátha kihasználja a következő dVGA család.... (Igen, tudom, jóstudomány...).

    Ez a táblázat már bő 3 hónapos, az árak is sokat mozogtak, de talán támpontnak nem rossz (PCI-Express csatiknál a sárga szín a megosztott csatikat takarja, pl. B650E-E esetén ha a második M.2 PCI-Express 5.0-ás csatiba megy SSD, akkor az első (5.0-ás) fizikailag x16 csati sebessége visszaugrik 8x-ra:

    Én végül egy használt ASUS ROG Strix B650E-E deszkát választottam, nem bántam meg.

    Az AsRock B650E Steel Legend korrekt, ha nem probléma, hogy régebbi AUDIO codec van benne, ha 5.1-es hangot akarsz Jack csatikon kiosztani, akkor például nem optimális. De ár/értékben elég jól ott van.
    Az ASUS-okról sem beszéllek le, a B650E-F ár/értékben nagyon jó kis lap például.

    CPU terén ha játék a cél, a 7900X-et szerintem hanyagold, a 7700X az 1CCD miatt jobb választás. Persze a 7800X3D a legjobb ütőkártya, de a 7700X is bőven megfelelő.

    RAM terén jelenleg a 32GB elég lehet, ha költségkeretbe vagy szorítva, nem hiszem, hogy erre kellene költeni. Ha hosszabb távra (3+ év) számolsz, azért nem rossz ötlet a 64GB, én is ezért döntöttem e mellett. Ha ilyen irányba nézelődsz, a Kingston Fury Beast 64GB 6000Mhz CL36 ramjával nekem pozitív tapasztalatom van, kb. 90e Ft-be kerül.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák