Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz Pro!Petya #7108 üzenetére

    Tehát összegezve akkor ami extrának tekinthető, hogy a VGA csatija mellett még kellene legalább 2db PCI-Express x1 / x4 / x16 csati, illetve 4db SATA.

    Na most ami kérdés lehet, hogy érdekel-e a VGA terén az 5.0-ás PCI-Express támogatás. Ha hosszabb távra tervezel, én javasolnám, hogy emiatt érdemes lehet B650E deszkát választani.

    Ez esetben a metszet az [AsRock B650E PG Riptide] felé mutat ( [árukereső oldal] ). Ha nem 3,5 vagy 4 slotos a VGA kártyád, akkor jó lehet (ellenkező esetben rá lóghat a PCI-Express x1 csatira, így meg választanod kell a háló vagy hangkártya közül melyiket használod...).

    Ha nem érdekel ez a tényező, akkor kb. 10-15e Ft-vel olcsóbban vannak alternatívák, így hirtelen az [ASUS TUF B650-Plus] ( [ák oldal] ) vagy az [Gigabyte B650 Aorus Gaming X] ( [ák oldal] ) jut még eszembe, csak utóbbinál tényező, hogy az 1.4 revíziótól van egy plusz VRM köre, illetve az első M.2 csatija 5.0 PCI-Express támogatással bír, míg az 1.2-ig csak 4.0-ást tudott. Azt viszont a boltok oldalán nem kötik az orrodra, hogy milyet fogsz kapni (hiszen 1.0-tól kezdve 1.5-ig mindenféle van már)...

    RAM terén a G.Skill DDR5-6000 tCL30 vagy DDR5-6200/6400 tCL30/tCL32 moduljait szokták javasolni, de sajnos már ott is láttunk olyat, hogy nem ment alapból EXPO sebességgel. A [Trident Z5] szokott főleg elő kerülni, de ha nagy léghűtésed van, akkor a 42mm-es magassága miatt az első ventit feljebb kell tolnod, ami a házadtól függ, kivitelezhető-e. Ha ez érint, akkor a low profile [Flare X5] ajánlott inkább kicsivel többért.

    Lehet egyébként más gyártótól is, ha nem tuningolsz, nem akarsz UEFI-ben berhelni, akkor egy DDR5-6000 / -6400 tCL30/tCL32 RAM azért ajánlott, de én például a Kingstone Fury Beast szériából 32 és 64GB-os DDR5-6000 tCL36-os modulokkal is elvagyok és legalábbis amik a kezembe kerültek, azok mentek DDR5-6000 tCL32 vagy akár DDR5-6200 tCL30 sebeséggel is.

    De itt is előfordulhat, hogy becsúszik valami gikszer (például ahogy nézem, most olcsón csak KF560C36BWE-32 van például, amiről sehol sem találtam visszajelzést, hogy Hynix chipes-e vajon... :U )...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák