Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robi_73

    őstag

    válasz Narancs81 #16261 üzenetére

    Szia!

    Szerintem a Crucial memóriáid dual rankosak és az okozza a problémát. Vagy ramot, vagy pedig alaplapot kell cserélned szerintem, nem a procid lesz a hunyó.

    Én is hasonlóképen jártam mint te, csak előbb memóriát cseréltem-bővítettem (Crucial Ballistix Sport LT 2x8Gb->Crucial Ballistix 2x16Gb), majd procit (2700X->3900XT). A memória cserénél egyből problémába ütköztem, mert csak 3000 MHz-en volt hajlandó maximum elindulni az új rampáros, de ezt betudtam a 2700X gyengébb memóriavezérlőjének. Majd procit cseréltem és a helyzet annyiban változott, hogy bár elindult a gép 3200-3600MHz-es memóriabeállításokkal is már, de az Uncore frekvencia feleződött, ami magas memória késleltetéseket okozott és a rendszer sem volt stabil. Csak a korábbi 3000MHz-es memória beállításokkal tudtam ismét stabillá varázsolni a gépem. Növelem a feszültségeket, cserélgettem memóriákat a slotokban de nem változott semmi, illetve annyit csak, hogy dual chanel nélkül hibátlanok voltak a memóriák akár 3800MHz-en is, de ugye ekkor meg a ramsebesség feleződik és az felejtős...

    Robi73

Új hozzászólás Aktív témák