Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Northlorien

    tag

    Sziasztok!

    A kérdésem előtt gyorsan leírnám a gépem specifikációitÉ

    Alaplap: Gigabyte X399 Designare EX
    Proci: TR 2950x
    Hűtő: Noctua nh-u14s tr4-sp3 2 ventivel
    Ram: 32gb 3200MHZ-en XMP-vel.
    VGA: Asus TUF 3080 OC
    Ház: Phanteks Enthoo Pro
    Ház hűtése: 2x1400 MM Noctua NF-A14-es elől, gép tetején proci fölött egy 140mm Be Quite Silent wings 2, a gép hátulján a gyári 140mm-es venti.

    Az idle temp 35-45 fok között ugrál. A load alatti hőmérséklet ingadozások viszont teljesen más lap. PBO kikapcsolva a biosból

    Pár dolgot nem értek, ebben lehet hogy tudnátok segíteni. A ryzen master hőmérséklete megegyezik a Hwinfo CPU Tdie hőmérsékletével - legalábbis meglehetősen közel vannak. A hivatalos oldalán a CPU-nak a Ryzen™ 2nd Gen Threadripper™ 2950WX Processor | AMD a max temp az 68 fok.

    Mérések alapján a Cinebench loop alatt 50-60 fok körül alakul a hőmérséklet kivéve amikor újraindul a loop, akkor fölugrik 68 körüli értekre egy pillanatra, majd lemegy a megszokott 50-60 köré. Logban megnéztem, ez azért történik mert a cinebench minden magon 3500MHZ-en fut, amikor viszont ujraindul a loop felboostol 4ghz-ig és emiatt megugrik a hőmérséklet is.

    Prime95 26.6-al is futtattam egySmall FFT stressz tesztet [Prime] ez 3,3 ghz-en futott és fél óra után beállt 61.8 fokra és ezen is maradt. A screenshoton 4 percig futtattam, de az előző mérés ugyanezt mutatta, ami több időt ment.

    Ez elméletileg a gyári limiten belül kellene legyen. A probléma a következő, ha videót renderelek, akkor viszont nagyon elkezd ugrálni a hőmérséklet. [RENDER] 78,5 fokig is fel-felugrik a hőmérséklet- volt 82 is azt hiszem. Viszont ezek peak tempek, és nagyon gyorsan vissza is hűl 60-68 fok környékére. A tesztjeim alapján kb az történik, hogy bizonyos időközönkét, specifikus nyersanyagoknál, a clock felboostol 4-4.1 Ghz-ig, 3.6-3.9-ről és olyankor ugrik meg a hőmérséklet is. Ezek a peakek látszanak is RyzenMaster hystoryban is.

    A kérdés az lenne, hogy ez mennyire normális, vagy mennyire ad aggodalomra okot? Egy-egy render van amikor órákig fut. Illetve a másik kérdés, amennyiben nem normális, hogy mit lehet ezzel tenni? Illetve melyik hőmérséklet a valós, tehát ha a proci 68 fokra van kiadva, az a ryzen master által megadott hőfokot jelenti és a PTC ami 95 fok az a Tctl hőmérséklet? A gond az, hogy rendernél a peak azt is átlépi, a screenen 105.5 fok volt. Tudom, hogy TR nem AM4-s csoport, de lehet, hogy valaki tudja a kérdésemre a választ, es TR-es csoportot nem találtam, amelyik aktív lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák