Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz pacni120 #25860 üzenetére

    bclkval csak ovatosan.
    nvme ssd -n levo windows 1 Mhz emelestol is kepes osszeborulni. Ha nincs nvme ssd a rendszerben, akkor annyira nem gaz, de ne lepodj meg, ha pl. a memoriatuning mutat fityiszt.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Alpi.

    addikt

    válasz pacni120 #25860 üzenetére

    Bclk kérdés : Én jelenleg 102.6-on használom és úgy tűnik teljesen stabil. Hétvégén egy csomót játszottam is, szóval vga sem kínlódik. Nvme ssd-m is van. :)
    De ! Mert, ugye van egy de... Rengeteg helyen próbáltam info-k után menni, nem egyszerű. Legalábbis én eddig nem sok sikerrel jártam. :( Ami alap, hogy zen2-nél külön bclk van az órajeleknek (cpu, mem, if) és a pci-e buszoknak. Ergo elvi síkon növelhető az egyik, anélkül, hogy problémákat okozna a kiszolgáló egységeknél, amik pci-e buszon lógnak a rendszeren. Viszont nem mindig megy, mégsem. Egy ideig egyáltalán nem lehetett, most az új Agesa nyitott útat helyenként. Ami látszik, hogy B550-esek tudják. Legalábbis egész sok. Buildzoid megnézte és a Giga A520-as lapja simán ment 120-as bclkval, de pl. X570-ese nem akart működni kis emelésre sem. Ugyan ezt tapasztalta több X570-es user is. Jelenleg úgy tűnik, chipsethez van leginkább köze. Meg persze olyan bios-hoz, ami jól kezeli, ha a chipset oldala nyitott. Én a saját X370-es Crosshair VI-osomon 115-ös bclk-val is simán tudtam mozogni windows-ban, szintén Nvme ssd-ről, szóval 100%, hogy külön van választva a 2 rendszer bclk-ja nálam most.
    Tudom, semmit nem segítettem, de jelenleg én ennyi infot tartok a kezemben. Mihelyst lesz több, bármi érdekes, úgyis irok, mert engem érdekel a téma nagyon is !

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák